13 Reasons Why: 2. sezon geliyor

Netlix’in geçen yıl ekrana geldiğinde kısa sürede büyük yankı uyandıran dizisi 13 Reasons Why, 2. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin yeni sezon tarihi açıklandı ve 2. sezon fragmanı yayınlandı.

13 Reasons Why

Jay Asher’ın psikolojik dram türündeki Ölmek İçin 13 Sebep adlı kitabından ekrana uyarlanan Netflix dizisi, özel bir lisede öğrenim gören, okul saatleri dışında ise bir sinemada çalışan 17 yaşındaki Hannah Baker’ın (Katherine Langford) arkasında 13 kaset bırakarak ölüm sebeplerini anlatmasını konu alıyor.

13 Reasons Why

Ölümünden sorumlu tuttuğu 13 kişinin hayatına nasıl zarar verdiklerini ayrı ayrı kasetlerde anlatan Hannah, herkesin kendine ait kısmı dinledikten sonra diğerine devretmesini istiyor. Ancak sıra sinemada beraber çalıştığı sınıf arkadaşı Clay Jensen’a (Dylan Minnette) gelince iş değişiyor.

Dizinin 2. sezon fragmanı ise yeni gelişmelere ait bazı ipuçları veriyor. Fragmanda Tony’nin arabasının bilinmeyen biri tarafından kurcalandığını görüyoruz. Tony bir sır saklıyor izlenimi verirken gözündeki morluk da biriyle kavgaya karıştığını gösteriyor.

13 Reasons Why

Hem Jessica, hem de okul müdürü Mr. Porter tehdit mesajları alıyor.  Mr. Porter, bir not aracılığıyla ”Yerini bil” şeklinde bir mesaj alıyor. Ancak yine fragmandaki bir sahneden Bryce’ın alt edilmesinde Mr. Porter’ın rol oynayabileceği izlenimi alınıyor.

Bryce ise hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor, hala hayatını kaldığı yerden sürdürüyor, yine çılgın partiler veriyor. Bryce’ın evinde görülen yeni bir kızın onun yeni kurbanı olup olmayacağı ise henüz belli değil…

13 Reasons Why

Hannah’nın annesi ise hala sorulara cevaplar arıyor. Bu arada çevrelerinde yaşayanlar da mahkeme dolayısıyla onlara cephe alıyor.

Yine Clay’in de başı belada, mahkemede tanıklık etmesini istemeyen birinden, ”Konuşursan bedelini ödersin” şeklinde bir notla tehdit ediliyor.  almış. İşte 2. sezonu 18 Mayıs’ta ekrana gelecek olan dizinin 2. sezon fragmanı:

Yorum Yapılmamış: "13 Reasons Why: 2. sezon geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""