Akademi’nin Oscar kararı ünlüleri kızdırdı

Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin 4 kategoriyi canlı yayında değil reklam arasında sunma kararı ünlü aktör ve yönetmenleri kızdırdı.

Bir grup aktör, yönetmen, görüntü yönetmeni ve yapımcı, 91. Oscar Ödülleri töreni için alınan bu kararın değiştirilmesi amacıyla Akademi’ye mektup yazdı.

Törene daha 10 gün olduğu için bu karardan dönülebileceğinin vurgulandığı mektuba bu seneki Oscar ödüllerinin en önemli adaylarından olan Roma filminin yönetmeni Alfonso Cuaron’un yanı sıra, ünlü yönetmenler Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Spike Lee, Christopher Nolan, Michael Mann, Alejandro G. Inarritu ve Guillermo del Toro, George Clooney, Brad Pitt, Robert De Niro, Sandra Bullock, Jude Law, Sterling K. Brown, Peter Dinklage ve Emma Stone gibi isimler imza koydu.

George Clooney Ben Affleck

Mektupta ”En İyi Görüntü Yönetmeni”, ”En İyi Saç ve Makyaj”, “En İyi Kısa Film” ve “En İyi Kurgu” kategorilerinde ödül alanların ilanının reklam arasında gösterilmesinin bir hata olduğu vurgulanarak, ”Bu karar, bizim hayatını adadığımız mesleğimize bir hakaretten başka bir şey değildir” denildi.

Akademi Başkanı John Bailey, Pazartesi günü üyelere gönderdiği e-postada, törenin daha fazla izlenmesi için bu kararın alındığını belirtmişti. Yapılan plan gereğince her sene farklı 4 kategori için aynı uygulamanın süreceğine de dikkat çekilmişti.

Alfonso Cuaron Altın Küre

Akademi’nin bu açık mektuba yanıtı da gecikmedi. Üyelere gönderilen mektuplarda, 91. Oscar Ödülleri’nde herhangi bir kategorinin diğerinden daha az değerli olmadığı belirtildi.

Bu 4 kategorinin bu sene için seçildiği, her kategoriye Akademi tarafından kıymet verildiği vurgulandı.

Leonardo DiCaprio Martin Scorsese

Yorum Yapılmamış: "Akademi'nin Oscar kararı ünlüleri kızdırdı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""