Altın Küre: Sinema adayları açıklandı

74. Altın Küre sinema adayları belli oldu.

Beverly Hilton Hotel’de 8 Ocak’ta sahiplerini bulacak olan ödüllerde, Ay Işığı (Moonlight) ve Aşıklar Şehri (La La Land) adlı filmler öne çıktı.

Cecil B. DeMille Onur Ödülü’nün ise Meryl Streep’e verileceği tören, NBC televizyonundan yayınlanacak. İşte, Altın Küre sinema adayları:

En İyi Film

Savaş Vadisi/Hacksaw Ridge

Hell or High Water

Lion

Yaşamın Kıyısında/Manchester by the Sea

Ay Işığı/Moonlight

Yabancı Dildeki En iyi Film

Divines

O Kadın/Elle

Neruda

Satıcı /The Salesman

Toni Erdmann

Elle

En İyi Yönetmen

Damien Chazelle (Ayışığı/Moonlight)

Tom Ford (Gece Hayvanları/Nocturnal Animals)

Mel Gibson (Savaş Vadisi/Hacksaw Ridge)

Barry Jenkins (Ayışığı/ Moonlight)

Kenneth Lonergan (Yaşamın Kıyısında/Manchester by the Sea)

En İyi Senaryo

Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)

Ay Işığı (Moonlight)

Aşıklar Şehri (La La Land)

Gece Hayvanları (Nocturnal Animals)

Hell or High Water

Gece Hayvanları
En İyi Erkek Oyuncu – Komedi/Müzikal

Colin Farrell (The Lobster)

Ryan Gosling (Ayışığı/La La Land)

Hugh Grant (Florence Foster Jenkins)

Jonah Hill (Vurguncular/War Dogs)

Ryan Reynolds (Deadpool)

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi/Müzikal

Annette Bening (20th Century Women)

Lily Collins (Rules Don’t Apply)

Hailee Steinfeld (Yarının Sınırında/The Edge of Seventeen)

Emma Stone (Ayışığı/La La Land)

Meryl Streep (Florence Foster Jenkins)

La La Land

En İyi Komedi/Müzikal

20th Century Women

Deadpool

Florence Foster Jenkins

Ayışığı/La La Land

Sing Street

En İyi Animasyon

Kubo ve Sihirli Telleri/Kubo and the Two Strings

Moana

Kabakçığın Hayatı /My Life as a Zucchini

Şarkını Söyle/Sing

Zootropolis: Hayvanlar Şehri /Zootopia

Arrival

En İyi Özgün Şarkı

Ay Işığı/Moonlight)

Aşıklar Şehri (La La Land)

Geliş (Arrival)

Lion

Gizli Sayılar/Hidden Figures

En İyi Film Müziği

Jóhann Jóhannsson (Arrival)

Benjamin Wallfisch, Pharrell Williams, Hans Zimmer (Gizli Sayılar/Hidden Figures)

Justin Hurwitz (Ayışığı/La La Land)

Dustin O’Halloran, Hauschka (Lion)

Nicholas Britell (Ayışığı/Moonlight)

Moonlight

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Casey Affleck (Yaşamın Kıyısında/ Manchester by the Sea)

Joel Edgerton (Loving)

Andrew Garfield (Savaş Vadisi/Hacksaw Ridge)

Viggo Mortensen (Kaptan Fantastik/Captain Fantastic)

Denzel Washington (Fences)

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Amy Adams (Arrival)

Jessica Chastain (Miss Sloane)

Isabelle Huppert (O Kadın/Elle)

Ruth Negga (Loving)

Natalie Portman (Jackie)

lion

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Mahershala Ali (Ayışığı/ Moonlight)

Dev Patel (Lion)

Jeff Bridges (Hell or High Water)

Simon Helberg (Florence Foster Jenkins)

Aaron Taylor-Johnson (Gece Hayvanları/Nocturnal Animals)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Viola Davis (Fences)

Naomie Harris (Ayışığı/Moonlight)

Nicole Kidman (Lion)

Octavia Spencer (Gizli Sayılar/Hidden Figures)

Michelle Williams (Yaşamın Kıyısında/Manchester by the Sea)

Manchester by the Sea

Yorum Yapılmamış: "Altın Küre: Sinema adayları açıklandı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""