Aquaman gişeyi salladı

Başrolünü Game of Thrones dizisindeki Khal Drogo rolüyle tanıdığımız Jason Momoa’nın üstlendiği Aquaman filminin ilk hafta gişe hasılatı belli oldu.

Buna göre, filmi ilk haftasında Türkiye’de gösterime girdiği 331 lokasyonda toplam 391 bin 544 kişi izlerken, 6 milyon 417 bin 755 lira hasılat elde edildi.

Film, dünyada da gişeyi salladı. Sadece 4 gün içerisindeki hasılatıyla 2018 yılının en çok izlenen 10 filmi arasında 7. sıraya yerleşen Aquaman, ayrıca DC evreni içinde ABD dışındaki ülkelerde en yüksek hasılat elde eden kahraman oldu.

Aquaman Jason Momoa

Aquaman’i 1 haftada 238 milyon 320 bin 880 doları ABD, 649 milyon 300 bin doları diğer ülkelerde olmak üzere 887 milyon 620 bin 880 dolar hasılat elde etti. Hasılatın yüzde 73.2’si ABD dışındaki ülkelerden geldi.

Yönetmenliğini James Wan’ın yaptığı filmde, daha önce Justice League ve Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmlerinde izlediğimiz Aquaman ilk kez solo olarak izleyici karşısına çıktı.

Aquaman Jason Momoa

Filmde, Jason Momoa’nın yanı sıra Nicole Kidman, Temuera Morrison, Patrick Wilson ve Amber Heard rol alıyor.

Filmde Momoa, yarı insan yarı Atlantisli Arthur Curry’yi (Aquaman) canlandırıyor. Curry, egzotik su altı krallığının mirasçısı olduğunu öğrenince halkını yönetmek için harekete geçiyor. Bu savaşımı da okyanusun dibi kadar su üstünde de vermek zorunda kalıyor.

Aquaman

Yorum Yapılmamış: "Aquaman gişeyi salladı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""