Avengers gişeyi yerle bir etti

Avengers: Sonsuzluk Savaşı/Avengers: Infinity War filminin 10 günlük gişe hasılatı belli oldu.

Buna göre, Avengers serisinin üçüncü filmi olan yapım tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gişe depremi yarattı. Avengers: Sonsuzluk Savaşı, dünyada 1 milyar dolar gişe hasılatını aştı, Türkiye’de ise 1 milyonun üzerinde izleyici topladı.

Filmi gösterime girdiği 389 lokasyonda 10 gün içerisinde toplam 1 milyon 382 bin 629 kişi izlerken 20 milyon 517 bin 20 lira gişe hasılatı elde edildi.

Avengers Infinity War

-Dünya hasılatı-

Marvel evreninin süper kahramanlarını buluşturan film dünyada ise 1 milyar dolar barajını aştı. Filmi 450 milyon 806 bin 540 doları ABD, 714 milyon 603 bin 260 doları diğer ülkelerde olmak üzere toplam 1 milyar 165 milyon 409 bin 800 dolar gişe hasılatına imza attı.

Film, bu rakamla 10 günde tüm zamanların en çok izlenen Marvel yapımı unvanını elde etti.

Avengers

Avengers 4: Sonsuzluk Savaşı filminde The Avengers’ın süper kahramanları, bu kez çok güçlü bir düşman olan Thanos’u alt etmek ve evreni kurtarmak için her şeyi feda etmek noktasına geliyor.

Avengers 4

Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Robert Downey Jr. (Iron Man) Chris Evans (Captain America), Mark Ruffalo (Hulk), Scarlett Johansson (Black Widow), Chris Hemsworth (Thor), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange), Tom Hiddleston (Loki), Anthony Mackie (Falcon), Paul Bettany (Vision) ve Elizabeth Olson (Scarlet Witch) başlıca rollerde.

Avengers Infinity War

Yorum Yapılmamış: "Avengers gişeyi yerle bir etti"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""