Black Mirror’dan büyük sürpriz

Uzun süredir merakla beklenen Black Mirror dizisinin yapımcıları, 5. sezon için hayranlarını ters köşe yapacak yeni bir sürpriz hazırladı.

Ekrana 28 Aralık Cuma Günü (bugün) gelecek olan 5. sezonu merakla bekleyen Black Mirror, fanatikleri sezon bölümleri yerine Bandersnatch adlı uzun bir filmin fragmanıyla karşılaştı.

Başrolünde 3 Oscarlı Dunkirk filminin oyuncularından Fionn Whitehead’in yer alacağı ”filmde” Will Poulter ve Asim Chaudhry de yer alacak. Elbette hakkında pek de fazla şey bilmediğimiz bölümü izleyince pek çok ayrıntıyı keşfedeceğiz.

Black Mirror Bandersnatch

Sadece Netflix’in resmi Youtube hesabında milyonlarca kez izlenen bölümün yönetmenliğini 4. sezonda Metalhead adlı bölüm için de kamera arkasına geçen David Slade üstlenecek. Filmde konu edilen bilgisayar oyunun ismi de fragmandaki bir posterde ”Metl Hedd” olarak görünerek Metal Head’e bir bakıma selam veriliyor.

Fragmanda, 80’lerin ünlü pop müzik topluluğu Frankie Goes to Hollywood’un 1984 tarihli kült şarkısı Relax kullanıldı.

Black Mirror Bandersnatch

Filme ismini veren Bandersnatch için ise Lewis Carroll’ın Alice Harikalar Diyarında adlı kitabının devamı olan Aynanın İçinden/Through the Glass adlı eserindeki bir şiirde yer alan çok hızlı hareket eden, kurmaca yırtıcı yaratıktan esinlenildi.

Carroll’ın diğer eserlerinde de rastlanan Bandersnatch, uzun boyunlu ve hızlı hareket eden bir ağıza sahip olarak tarif ediliyor.

Black Mirror Bandersnatch

Fragmanda 1980’lerde geçtiği görülen film, Stefan adlı bir oyun geliştiricisinin üzerine kurulu. Stefan, filmde Bandersnatch adındaki, yazarının “delirdikten sonra karısını öldürdüğü” bir romanı oyuna çevirme görevini üstleniyor ve macera başlıyor.

Bu romanla beraber hayatına kabuslar egemen olan Stefan, film boyunca birtakım seçimlerle karşı karşıya gelecek. Stefan’ın yaşamında kurgu ve gerçek birbirine girecek.

Black Mirror Bandersnatch

Black Mirror’ın 4. sezonu bir yıl önce Aralık ayında yayına girmişti. Bandersnatch adlı filmden sonra 5. sezonda yeni Black Mirror bölümlerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Yapılmamış: "Black Mirror'dan büyük sürpriz"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""