Black Panther gişeyi yerle bir etti

Çizgi roman devi Marvel’ın kahramanı Black Panther, gişe başarısıyla tarihe geçti.

Yıllar boyunca siyahlara karşı yapılan eşitsizliklere de değindiği için özellikle siyahların büyük ilgi gösterdiği film, Jurassic Park’tan bu yana ikinci en hızlı gişe tırmanışına imza attı.

Film, gösterimde bulunduğu 10 gün içerisinde özellikle ABD’de gişe patlaması yaptı ve 403 milyon 613 bin 257 dolar hasılat elde etti.

Black Panther’ın yurt dışı gişesi 305 milyon 338 bin 187 dolar olurken, tüm dünyada toplam olarak 708 milyon 951 bin 444 dolarlık hasılat toplandı.

Black Panther

-Türkiye gişesi-

Black Panther, Türkiye’de de başarılı bir grafik çiziyor. Filmi 2 haftada 519 bin 898 kişi izlerken, 7 milyon 935 bin 258 lira gişe hasılatı elde edildi.

Black Panther

-Yıllar süren büyük mücadele-

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın üstlendiği Black Panther, aslında bugüne kadar Marvel evreninde ismi çok da duyulmamış bir kahraman.

Ağırlıklı olarak siyah oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olan filmde Chadwick Bosman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Angela Bassett, Forest Whitaker, Martin Freeman, Andy Serkis, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright ve Winston Duke rol alıyor.

Black Panther

Captain America: Civil War ile Marvel sinema evrenine giren Black Panther’ın konusu şöyle:

T’Challa/Black Panther, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere, ıssız ama teknolojik olarak geliştirilmiş Afrika’daki yuvasına döner. Ancak, güçlü eski bir düşmanı yeniden ortaya çıkınca Wakanda ve bütün dünyanın geleceğini tehlikeye atan zorlu bir savaşa girer.

İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini ve yaşam biçimlerini emniyete almak için müttefiklerini bir araya getirmeli ve Black Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther

Yorum Yapılmamış: "Black Panther gişeyi yerle bir etti"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""