Black Panther tahtını kimseye bırakmıyor

Tüm dünyada son 1.5 ayın gişe galibi Black Panther, tahtını hiçbir filme bırakmaya niyetli görünmüyor.

Gösterime girdiği 5. haftasında hala gişenin zirvesinde olan filmi bu hafta sonu izleyiciyle buluşan Pasifik Savaşı 2/Pasific Rim Uprising adlı film yerinden etmeye uğraşıyor.

Black Panther ise 16 Şubat’tan bu yana 618 milyon 644 bin 236 doları ABD, 593 milyon doları diğer ülkelerde olmak üzere toplam 1 milyar 211 milyon 644 bin dolar hasılat elde etti. Bu hasılatın yüzde 51.1’i ABD, yüzde 48.9’u ise geri kalan ülkelerden geldi.

Black Panther

-Türkiye hasılatı-

Türkiye’de de ilgiyle izlenen film, 5 haftalık süre içerisinde 680 bin 990 kişi tarafından izlenerek 10 milyon 305 bin 702 dolar gişe hasılatına imza attı.

Black Panther

-Yıllar süren büyük mücadele-

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın üstlendiği Black Panther, aslında bugüne kadar Marvel evreninde ismi çok da duyulmamış bir kahraman.

Ağırlıklı olarak siyah oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olan filmde Chadwick Bosman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Angela Bassett, Forest Whitaker, Martin Freeman, Andy Serkis, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright ve Winston Duke rol alıyor.

Black Panther

T’Challa/Black Panther, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere, ıssız ama teknolojik olarak geliştirilmiş Afrika’daki yuvasına döner. Ancak, güçlü eski bir düşmanı yeniden ortaya çıkınca Wakanda ve bütün dünyanın geleceğini tehlikeye atan zorlu bir savaşa girer.

İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini ve yaşam biçimlerini emniyete almak için müttefiklerini bir araya getirmeli ve Black Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther

Yorum Yapılmamış: "Black Panther tahtını kimseye bırakmıyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""