Bridget Jones, Çin Seddi’ni yıktı

Her ne kadar film seçiminde epeyce ”titiz” ve bir o kadar da ”sansürcü” olsa da dünyanın 2 numaralı film pazarı olan Çin, bir ilki yaşamaya hazırlanıyor.

Romantik komedi serisi Bridget Jones, yabancı filmlere uygulanan Çin Seddi’ni yıkarak bu ülkede vizyon tarihi alabilen ilk üçleme unvanını kazandı.

Dünya çapında 212 milyon. dolar gişe yapan Bridget Jones’un Bebeği/Bridget Jones’s Baby, Çinli sinema severlerle buluşmak için gün sayıyor. Çin’de 1 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek olan film, ilginç bir şekilde romantik komedilere geçit vermeyen Çin’den vize almayı başardı.

Başrolünü Renee Zellweger, Colin Firth ve Patrick Dempsey’nin üstlendiği Bridget Jones’un Bebeği, Kuzey Amerika sinemalarında (ABD ile Kanada) sadece 24 milyon. dolar gişe yapmıştı. Ancak film, başta ana vatanı İngiltere olmak üzere diğer ülkelerde totalde 187 milyon 700 bin dolar gişe hasılatı elde edince yapımcısını mutlu etti.

Çinli dev yapım şirketi Perfect World Pictures ile anlaşması bulunan Universal, böylece Miramax, StudioCanal ve Working Title Films ile de çalışan Çinli şirket sayesinde dünyanın en kalabalık ülkesinde önemli bir gişeye ulaşmayı bekliyor.

 

Yorum Yapılmamış: "Bridget Jones, Çin Seddi'ni yıktı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""