Corona, Netflix’e yaradı

Corona virüsünün insanları evlerine hapsettiği şu günlerde salgın hastalık en çok yayın platformlarına yaradı. Gün boyu izlenen film ve dizi süreleri artarken, bu konuda başı Netflix çekti.

Netflix, Corona virüs salgınının damga vurduğu 2020 yılındaki ilk çeyrek raporunu ilan etti. Buna göre, Netflix, yılın ilk üç ayında tüm dünyada toplam 15 milyon 800 bin yeni aboneye ulaştı.

Bu rakamla en büyük rakibi olan Disney’i de geride bırakan Netflix’in elde ettiği yeni abone sayısının kendi tahminlerinin tam iki katı olduğu da belirtildi.

Stranger Things Jim Hopper

Netflix’in yine ilk çeyrek sonunda ulaştığı toplam abone sayısı ise 182 milyon 900 bin oldu. Ancak, Netflix CEO’su Reed Hastings, yılın ikinci yarısında, özellikle yaz aylarında salgının nispeten düşüşe geçebileceğini, bu artışın aynı hızla devam etmesini beklemediklerini de bildirdi.

Platformun en çok izlenen yapımları arasında ise Tiger King ön sıralara geçti. Sadece ABD’de ilk 10 gününde 34 milyon kişinin izlediği yapım, Stranger Things’in 2. sezonunu geride bıraktı.

Merakla beklenen 4. kısmı Corona günlerinde ekrana gelen La Casa de Papel, 65 milyon aboneye ulaştı. Ozark’ın 3. sezonu ise ilk ayında 29 milyon abone tarafından seyredildi.

Yarışa yeni girecekler arasında ise WarnerMedia önde geliyor. Kuruluş, HBOMax’ı 27 Mayıs’ta erişime açacak. Yine NBCUniversal da Peacock’ı 15 Temmuz’da seyirciyle buluşturacak.

Ozark Netflix

Yorum Yapılmamış: "Corona, Netflix'e yaradı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.