Direniş Karatay’ı kaç kişi izledi?

Başrolünü Mehmet Aslantuğ ve Fikret Kuşkan’ın üstlendiği Direniş Karatay filminin 7 haftalık gişe rakamı belli oldu.

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın üstlendiği film, 7 haftada 196 bin 993 kişi tarafından izlenerek 2 milyon 60 bin 893 lira gişe hasılatı elde etti.

Filmde Aslantuğ ve Kuşkan’a Yurdaer Okur, Burcu Özberk, Nefise Karatay ve Volkan Keskin eşlik etti. Filmin konusu şöyle:

1243… Selçuklu Devleti için fetret devrinin başladığı yıl. Doğudan yola çıkıp Asya’yı işgal eden Moğollar, Büyük Han’ın karşısındaki son güçlü sultanı yok etmek için Anadolu’ya sefer kararı alırlar. Sivas-Kösedağ’da devrin iki güçlü ordusu Selçuklular ve Moğollar karşı karşıya gelirler. Emir Celaleddin Karatay, Büyük Han’la onun hiç tahmin etmeyeceği bir yöntemle mücadele edecektir.

Direniş Karatay

3 Yorumlar: "Direniş Karatay'ı kaç kişi izledi?"

 • comment-avatar
  Canan Özen 25 Mart 2018 (13:19)

  Film cok guzel ama tanitimi iyi yapilmadi diye dusunuyorum..

 • comment-avatar
  Nadire 2 Mayıs 2018 (14:28)

  Film yapılan masrafa değmeyecek bi filmdi .

 • comment-avatar
  Kadir 10 Kasım 2018 (23:59)

  Beyni apış arasına çalışan kimin karısı kimin kocası ile kiristiriyor dizileri izleyen beyinlere ancak acun empoze edersen sonuç bu olur Recep İvedik magandasi kadar izleyici olmamış ne yazikki biride çıkıp oradan harcanan paraya değmeyecek filmdi diyor kış beyinli orada senin (belki de değil ) kökeninin devlet kurma yaşatma mücadelesini anlatıyor ama anlayacak kafa nerdeee yapanların ellerine sağlık filmde bir tek eksik yeterli tanıtım yoktu bu yüzden halka yeterince ulaşamadı

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""