Downton Abbey hayranlarına müjde

Ekranda 6 sene boyunca izleyiciyle beraber olan ve çok sadık bir izleyici kitlesi bulunan Downton Abbey dizisiyle ilgili hayranlarını heyecanlandıran bir haber geldi.

Serinin 2016 yılında ekrana veda etmesinin ardından gündeme gelen ve uzun süredir gerçekleşeceği haberleri sürekli basında yer alan Downton Abbey filmine nihayet start veriliyor.

Orijinal ana kadronun rol alacağı sinema filminin çekimlerine Eylül ayında başlanması planlanıyor.

Downton Abbey

20. yüzyıl başlarında aristokrasinin giderek 1. Dünya Savaşı şartlarının da etkisiyle ağırlığını kaybettiği bir dönemde Downton Konağı’nda yaşayan soylu aile Crawleylerin hikayesini anlatan dizi, tüm dünyada fenomen haline gelmişti.

Dizinin ”Downton” ismini taşıyacak olan film versiyonunda Michelle Dockery, Maggie Smith, Hugh Bonneville gibi ünlü yıldızlar yeniden kamera karşısına geçecek.

Downton Abbey

Carnival Films prodüksiyonundaki filmin dağıtımını Focus Features ve Universal Pictures International gerçekleştirecek. Dizinin yaratıcısı olan Julian Fellowes, yine senaryoyu yazacak ve yönetmenliği de Brian Percival üstlenecek.

Bugüne kadar 3 Altın Küre, 15 Emmy, Özel BAFTA ödülü kazanan ve farklı ödüller için 69 ayrı adaylığı bulunan Downton Abbey, en çok Emmy adaylığı elde eden Amerikan menşeli olmayan ilk ve tek dizi unvanını elinde tutuyor.

Maggie Smith

Downton Abbey’nin resmi Twitter hesabında da film haberinin müjdesi, ”Sizleri en derin saygılarımızla Downton Abbey’nin dönüşüne davet ederiz. Sadece sinemalarda” tweeti atıldı.

Downton Abbey

Yorum Yapılmamış: "Downton Abbey hayranlarına müjde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""