Game of Thrones: Hangi ölmüş karakter dönsün?

Game of Thrones aleminde şimdiye kadar 196 karakter hayatını kaybetti.

Bu toplu kıyımın içinde dizinin hiç ölmeyeceği düşünülen baş karakterleri de vardı. Entertainment Weekly, 16 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan 7. sezon öncesinde Stark kardeşleri canlandıran 4 oyuncuya, ”Game of Thrones’un eski sezonlarında ölen hangi karakter geri dönsün?” diye sordu.

Dizinin 5. sezonunda komutanı olduğu Kara Kale’de Gece Gözcüleri’ndeki silah arkadaşları tarafından haince bıçaklanan, ancak 6. sezon başında Melisandre tarafından diriltilen Jon Snow’u canlandıran Kit Harington, beklenmedik bir yanıt verdi.

Harington, Daenerys Targaryen’in (Emilia Clarke) kocası Khal Drogo (Jason Momoa) tarafından öldürülen erkek kardeşi Visery Targaryen’in geri dönmesini istedi.

Başına Khal Drogo tarafından eritilmiş altından ”taç takılan” ve kafası tamamen yanarak can veren Viserys’i canlandıran Harry Lloyd ile herhangi bir anı paylaşmadığı halde diziye dönmesini isteyen Harington, ”Ortalığı karıştırsın diye dönmesini istiyorum” dedi.Jon Snow

Harington’ın gerçek hayattaki kız arkadaşı olan Rose Leslie’nin canlandırdığı Ygritte’ı seçmemesi dikkati çekti. Leslie, şu günlerde The Good Fight dizisinin başrollerinden biri olan genç avukat Maia Rindell’i canlandırıyor.

Dizide Jon Snow ile aşk yaşayan Ygritte’ı canlandırırken tanıştığı Kit Harington ile uzun süredir birlikte olan Leslie’nin yeni dizisinde canlandırdığı karakter ise lezbiyen.

Jon Snow Ygritte

Harington’ın yerine sevgilisi Ygritte’ın geri dönmesini ise Arya Stark’ı canlandıran Maisie Williams istedi. Williams, bunu ”şehvetli bir dönüş” olsun diye istiyor. Yani Harington istemese de kızkardeşi, onun canlandırdığı karakter olan Jon Snow’un aşk hayatını düşünüyor.

Kara Kale’de bekaret yemini etmesine karşın Ygritte ile beraber olarak yeminini bozan Snow, ölümünün ardından Ygritte’i unutamamıştı.

Arya Stark bıçaklandı

Dizide bir türlü yüzü gülmeyen Sansa Stark’ı canlandıran Sophie Turner ise Obery Martell’i seçti.

Pedro Pascal tarafından canlandırılan Oberyn, Tyrion Lannister’ı idamdan kurtaracak adil dövüş için The Mountain tarafından arenada kafatası ezilerek vahşice katledilmişti.

Narcos dizisinde rol alan Pascal ise gerçek hayatta Cersei Lannister rolündeki Lena Headey ile birlikte. Çiftin bir çocukları var.

Pedro Pascal Lena Headey

Dizide aile bireylerinden birini seçen tek Stark ise Bran rolündeki Isaac Hempstead-Wright oldu. Richard Madden tarafından canlandırılan ve ”Genç Kurt” olarak bilinen Robb Stark’ı seçen oyuncu, ”Robb’u seçtim. Çünkü böylece Stark kardeşler olarak hep birlikte buluşabiliriz” dedi.

Oyunculardan hiçbiri, Stark hanesinin başı olan Ned Stark (Sean Bean) veya eşi Catelyn Stark’ı (Michelle Fairley) seçmedi. Stark kardeşler, kaybettikleri ulu kurtların isimlerini de vermediler.

Robb Stark

1 Yorum: "Game of Thrones: Hangi ölmüş karakter dönsün?"

  • comment-avatar
    Emre Varol 19 Temmuz 2017 (00:10)

    Bence edard stark geri dönsün yani benim görüşüm bu.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""