Game of Thrones mekanları artık gezilebilecek

Starklar’ın yuvası Winterfell’i görmek ya da bol kan dökülen Kara Kale’yi baştan başa dolaşmak isteyenler artık bu fırsatı elde edebilecek.

Game of Thrones’un çekimlerinin yapıldığı Kuzey İrlanda’da yer alan, dizinin can alıcı bölümlerinin çekildiği mekanlar turistlere açıldı.

Dizinin başladığı günden bu yana 7 sezon boyunca ilk defa elde edilen bu fırsat sayesinde pek çok Game of Thrones hayranının düşleri gerçek olacak.

Jon Snow Daenerys Targaryen Game of Thrones

HBO adına konuşan bir yetkili, Entertainment Weekly yazarına konuyla ilgili yorumda bulunurken, Game of Thrones efsanesinin bu kadar büyük çapta ilk kez halkın ilgisine açıldığını söyledi.

Bu kapsamda nefes kesici setlerin yanı sıra, ayrıca kostüm sergileri, set dekorları, silahlar, bazı modellerin ve prodüksiyon materyallerinin de sergileneceğini anlatan yetkili, ayrıca dijital sanat materyallerinin de dizide nasıl kullanıldığının da uygulamalı olarak gösterileceğini ifade etti.

Game of Thrones Theon Greyjoy Jon Snow

Setler aslında çekimler bittikten sonra parçalanıp başka biçimlerde kullanılırken, Game of Thrones seti olduğu gibi saklandı. Bu sayede Winterfell, Kara Kale ve King’s Landing çekimlerde yer aldıkları şekilleriyle gezilebilecek.

HBO tarafından tasarlanan stüdyo turlarında hayranlar, Westeros’u en canlı görecek ve Kuzey İrlanda’nın nefes kesici doğasının diziye kattıklarını da anlama fırsatını bulacak.

Game of Thrones Jaime Lannister Bronn

Game of Thrones, geçen hafta açıklanan Emmy ödüllerinde drama dalında üçüncü kez en iyi dizi seçildi.

Dizi, 2019 yılında final sezonu olan 8. sezonla ekrana gelecek. Final sezonu 6 bölümden oluşacak.

Arya Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones mekanları artık gezilebilecek"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""