Game of Thrones oyuncularının ilginç sırları

Game of Thrones Theon Sansa
Game of Thrones dizisinin ünlü oyuncuları, gerek özel hayatlarında, gerekse dizideki rolleriyle ilgili duyanları şaşırtan bazı sırlara sahip. Sette bile görüşmek istemeyenler, yaşgününü, asıl ismini bilmeyenler, hatta dizinin yayından kalktığını zannedenler bile var içlerinde... İşte Game of Thrones oyuncularının birbirinden ilginç sırları
Hodor Bran
Game of Thrones dizisinin Hodor'dan başka kelime söylemediği için ismi Hodor olarak kalan sevimli ve sadık devini canlandıran Kristian Nairn asıl mesleği oyunculuk değil.
Hodor
Nairn'in asıl mesleği DJ'lik. Game of Thrones için seçilene kadar da bilinen bir oyunculuk deneyimi yok. Ancak diziden sonra bazı film ve dizi filmlerde rol aldı.
Kit Harington
Jon Snow, sevgilisi Ygritte'ın sık sık ''You know nothing Jon Snow/Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow'' demesi yüzünden dizi fanlarının esprilerinin temel malzemesi...
Kit Harrington vücut
Jon Snow'u canlandıran Kit Harington da Jon'dan pek geri kalmıyor. Ünlü aktör, 11 yaşına kadar ismi Kit'in aslında Christopher'ın kısaltması olduğunu, başka bir deyimle asıl isminin ne olduğunu bilmiyormuş. Öğrenince de çok şaşırmış.
brienne-of-tarth
İşte rol arkadaşı Kit Harington'dan geri kalmayan bir Game of Thrones oyuncusu daha... Yaşgününü bilmeyen Gwendoline Christie'nin annesi de onu ne zaman doğurduğunu bilmiyormuş. İkisi de merak edip bugüne kadar hiç araştırma gereği duymamışlar.
Robb Stark
Yine aynı tayfanın bir üyesi daha... Robb Stark'ı canlandıran Richard Madden, oynadığı karakterin 3. sezondaki Kızıl Düğün/Red Wedding sahnesinde öldürüleceğini bilmiyormuş.
Richard Madden-Jenna Coleman
George R.R. Martin'in kitaplarını da okumayan Richard Madden, Robb Stark'ın öldürüleceğini oynadığı karakterle ilgili Google'da araştırma yaparken tesadüfen keşfetmiş.
Ned Stark
Dizinin bilmeyenlerinden gamsızlarına gidecek olursak Sean Bean'i göreceğiz. Ned Stark'ın kafasının vurulmasıyla dünyanın dört bir yanındaki hayranları gözyaşı dökse de o hiç aldırmamış, hatta esprili bulmuş.
Ned Stark kafası
Sean Bean, canlandırdığı Ned Stark karakterinin başını alıp arkadaşlarıyla maç yapmış. Oynadığı her karakter öldüğü için alışmış olsa gerek...
game-of-thrones--daenerys
Dizide Daenerys Targaryen'i canlandıran Emilia Clarke, 3. sezon sonunda dizide ''üstsüz'' rol almak istemediğine ilişkin sözleşmesine bir madde koydurmuş. Ama sonradan ikna olmuş olsa gerek ki 6. sezonda çırılçıplak kamera karşısına geçti.
Lena Headey Jerome Flynn
Dizide Cersei Lannister'ı canlandıran Lena Headey ile Bronn'u canlandıran Jerome Flynn arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Eski sevgili olan iki oyuncu sette hiç konuşmuyor.
Lena Headey-Pedro Pascal
Lena Headey, yine aynı diziden rol arkadaşı Pedro Pascal'a kalbini kaptırdı. Canlandırdığı Oberyn Martell'in ölümünden sonra diziden ayrılan Pascal ile Headey'nin aşkları tüm hızıyla sürüyor. Çiftin bir de bebeği var.
Lena Headey'nin rol arkadaşlarıyla aslında pek çok ortak noktası var. Dizide karakterleri henüz hiç yan yana gelmese de Headey, Emilia Clarke ile aynı karakteri canlandırdı. Headey, Terminator: The Sarah Connor Chronicles adlı dizide Sarah Connor rolüyle izleyici karşısına çıktı.
Dizinin Daenerys Targaryen'i Emilia Clarke ise Terminator serisinin öz be öz kendisinde rol aldı.
Clarke, Terminator: Genisys adlı 2015 yapımı filmde Arnold Schwarzenegger ile kamera karşısına geçti. Emlia Clarke da bu filmde Sarah Connor rolündeydi.
Sophie Turner ve köpeği
Dizinin Sansa Stark'ı çok yufka yürekli olmasa da onu canlandıran Sophie Turner öyle... Dizi için sete getirilen ve kurdu Lady'yi canlandıran köpeği çok seven Turner, ondan ayrılamayınca sahiplenmiş
Tamzin Merchant Daenerys Targaryen
Dizide Theon Greyjoy'u canlandıran Alfie Allen'ın şöhreti kendisini dahi aşan bir kız kardeşi var. Allen, dünyaca ünlü şarkıcı Lily Allen'ın erkek kardeşi.
Dizide Gecenin Kralı-Night's King'i canlandıran Richard Brake'in aslında neye benzediğini hiç görmedik.
Talihi hep kötü karakterleri canlandırmaktan yana olan aktör Richard Brake, Batman Begins filminde de Batman'in anne ve babasını öldüren kötü adam Joe Chill'i canlandırdı.
Batman demişken bu sevimli küçük, Batman tarafından kurtarılmıştı.
Batman Begins filminde hayatını Batman'e borçlu olan ufaklığı canlandıran Jack Gleeson, yıllar sonra dünyanın dört bir yanında nefret kazanan Kral Joffrey Baratheon rolünde kamera karşısına geçti.
Dizide aslında Daenerys Targaryen rolü için Tamzin Merchant seçilmişti ve bu karar Ağustos 2009'da HBO tarafından duyuruldu. Merchant, Fas'ta dizinin pilot bölümü için kamera karşısına geçti. Ancak oyuncu 2010 yılında dizide Daenerys'in rol aldığı bölümler ekrana gelmeden diziden ayrıldı. Yerini Emilia Clarke aldı.
Catelyn Stark rolü için ise Jennifer Ehle seçilmişti. O da yayınlanmayan pilot bölümde rol aldıktan bir süre sonra ayrılmak istedi. Yerine Michelle Fairley seçlidi.
Dizide The Mountain'ı canlandıran Hafthor Julius Björnsson, 2.06 boyunda ve 190 kg ağırlığında. İzlandalı aktör, Dünyanın En Güçlü Adamı yarışmasında ikinciliğe sahip. Yaşı daha büyük gibi görünse de aslında 28 yaşında.
Peter Dinklage
Dizide Tyrion Lannister karakterini canlandıran ünlü aktör Peter Dinklage, pilot bölümün ardından dizinin yayından kalktığını sanıyormuş. Çünkü yapımcılar telefon açarak bunu söylemiş ve Dinklage'a şaka yapmışlar. Oyuncu, uzun bir süre sonra dizinin iptal edilmediğini öğrenmiş.

1 Yorum: "Game of Thrones oyuncularının ilginç sırları"

  • comment-avatar
    kreditrechner immobilien deutschland 11 Şubat 2017 (17:43)

    Iets over rum en witte stranden…ik kan het niet helpen maar ik moest gelijk aan dit muzikale hoogtepuntje denken: Drink up, me ‘earties, yo ho.Drink up, me ‘earties, yo ho. Nog gefeliciteerd Kok!

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""