Game of Thrones’un devamı ne zaman gelecek?

Game of Thrones dizisinin 8. sezonun ardından spin-offlar ile sürecek. Serinin dayandığı romanların yazarı George R.R. Martin başkanlığında yazım grupları senaryo üzerindeki çalışmalar sürerken, spin-offların seyirciyle buluşma tarihi de belli oldu.

Televizyon Eleştirmenleri Birliği’nin basın turunda HBO Başkanı Casey Bloys, gazetecilere Game of Thrones dizisi spin-offlarına ilişkin bilgi verdi.

Seyircinin Game of Thrones öncesindeki olayların anlatılacağı yeni diziyi merakla beklemesine karşın daha uzun zaman seriyle buluşamayacaklarını belirten Bloys, ”Game of Thrones’un final sezonu olan 8. sezon sona erdikten sonra en az 1 yıl daha yeni dizi ekrana gelmeyecek” dedi.

Arya Game of Thrones

Game of Thrones’un devam eden 7. sezonla beraber 2 sezonunun bulunduğunu, bunlar bitmeden yeni bir dizinin ekrana gelemeyeceğini dile getiren Bloys, ”Şu anda birinci önceliğimiz Game of Thrones’un final sezonu” diye konuştu. Bloys, dizinin devamıyla ilgili şunları söyledi:

“Şu anda bir spin-off ya da dikkati başka yere çeken bir şey yapmak istemiyoruz. 8. sezon sona erecek ve en az 1 yıl daha başka bir şey göremeyeceksiniz. Final sezonundan ilginin uzaklaşmasını arzu etmiyoruz. 8. sezon gerçekten epik ve inanılmaz olacak. Sonrasında yeni Game of Thrones gelecek. Bence şu anda yaptığımız şeyleri ayrı tutmak en iyisi.”

Daenerys Targaryen Game of Thrones

-Eski senaristler ve oyuncular olmayacak-

Game of Thrones dizisinin devamı için 4 ayrı spin-off yazım ekibi oluşturuldu. George R.R. Martin başkanlığındaki gruplarda Game of Thrones’un senaristi ve yapımcıları olan David Benioff ile Dan Weiss yer almıyor.

Benioff ile Weiss, HBO tarafından ekrana getirilecek olan Confederate adlı dizi için sipariş aldı. Alternatif zamanda geçecek olan dizi, olası 3. Amerikan İç Savaşı sonrasında ülkenin güneyinin ABD’den ayrıldığı ve yeniden köleliğin geldiği alternatif bir zamanda geçiyor.

Game of Thrones Jon Snow

Game of Thrones’un şimdiki kadrosundaki hiçbir oyuncu yeni spin-off dizide rol almayacak.

Game of Thrones’un 8. sezonu gelecek sene ekrana gelecek. Yeni sezonun hangi ayda izleyiciyle buluşacağı konusunda da açıklama henüz yapılmadı.

Final sezonu olan 8. sezon 6 bölüm olacak.

Daenerys Targaryen Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones'un devamı ne zaman gelecek?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""