Görevleri artık sahiden tehlike

Corona virüsünün Çin’den Avrupa’ya taşındığı ilk dönemde İtalya’daki çekimleri durdurulan ve ekibi günlerce bu ülkede mahsur kalan Görevimiz Tehlike 7/Mission: Impossible 7, çekim takvimi belirlenen ilk büyük Hollywood filmi oldu.

Buna göre, filmin çekimlerine Eylül ayında itibaren yeniden başlanacak. Bu çerçevede ilk olarak dış çekimler yapılacak.

Filmde Benji Dunn karakterini canlandıran Simon Pegg, “Film için planlar, Eylül ayında dış çekimlerin yapılmasıyla başlama yönünde. Bu, oldukça uygulanabilir bir şey gibi görünüyor. Tabii çok önemli önlemlerin de alınacağı bize bildirildi” dedi.

Görevimiz Tehlike Mission Impossible

İngiliz aktör, filmdeki dövüş sahneleriyle ilgili de, “Onları da artık 1.5 metre sosyal mesafeyle çekeriz” diye espri yaparken buna karşın birbirine yakın olması gereken set çalışanları konusunda gerekli tedbirlerin alınmasının önemine işaret etti.

Görevimiz Tehlike Mission Impossible Tom Cruise

Bununla beraber Görevimiz Tehlike gibi geniş bütçeli ve kadrolu bir yapım için takvim belirlenmesi, sinema endüstrisini heyecanlandırdı. BBC Radio 4 de filmin birinci asistan direktörlüğünü üstlenen Tommy Gormley’yi yayına konuk etti.

Mission Impossible FalloutTommy Gormley, Eylül’de çekim planlarını doğrulayarak, “Evet, umut ediyorum ki Eylül ayında yeniden çekimlerimize başlıyoruz. Önce bu hedef çerçevesinde çekim yapmayı düşündüğümüz ülkeleri ziyaret edeceğiz. İngiltere’de de büyük bir plato ve stüdyo çekimleri için alan bulmayı umut ediyoruz” dedi.

Gormley, filmin yapımcısı Paramount şirketinin de Eylül ile Nisan, Mayıs ayına kadar çekim yapılabileceğine ikna olduğunu söyledi.

Mission Impossible

Böyle büyük bir projenin çekimlerindeki zorlukların sorulması üzerine de Gormley, “Bu bizim için zorlu bir iş. Biz, çekimleri sadece stüdyoda yapılan, küçük ölçekli bir proje yapmıyoruz. Biz büyük bir iş yapıyoruz ve insanlar da bizden çok şey bekliyor” sözleriyle hedeflerini özetledi.

Görevimiz Tehlike Mission Impossible

Gormley, aldıkları önlemleri ve beklentilerini de şöyle anlattı:

“Eğer bir yer için anlaşma yapabilir ve prosedürleri dikkatle uygulayabilirsek yeniden başlayabiliriz. Özellikle dublör sahneleri, kalabalık sahneler bunlar çok zorlu olacak. Ama bir dövüş veya araba sahnesi de yoksa bu Görevimiz Tehlike filmi olmaz.

Film endüstrisindeki her insanın işe dönmesi lazım. Çünkü onbinlerce insan bu sektörde iş yapıyor. Bu işi güvenli biçimde yapmalıyız ve bunu yaparken de çalıştığımız kişileri korumak zorundayız.

Görevimiz Tehlike Mission Impossible

 

Yorum Yapılmamış: "Görevleri artık sahiden tehlike"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""