Hangi yerli ve yabancı dizileri izliyoruz?

Noluyo internet sitesine bağlı akıllı TV Rehberi uygulaması Komodor aracılığıyla yapılan araştırma, Türkiye’de internet kullanıcılarının 2017 yılının ilk yarısında en çok tercih ettiği yerli ve yabancı yapımlara ilişkin araştırma sonuçlarını ortaya koydu.

Buna göre internette en çok takip edilen yerli dizi İçerde oldu. Bu diziyi, Kardeş Payı, Adı Efsane, Hayat Bazen Tatlıdır ve Poyraz Karayel takip etti.

Jon Snow Game of Thrones

-Yabancı diziler

İnternette en çok takip edilen yabancı yapım ise halen 7. sezonu devam eden Game of Thrones oldu.

Site üzerinden en çok hatırlatma kurulan dizi yine Game of Thrones olurken, diğerleri de sırasıyla The Walking Dead, Sherlock, Arrow ve Teen Wolf.

The Walking Dead King Ezekiel

-Kardeş Payı’na büyük ilgi-

Bu site üzerinden en çok hatırlatma kurulan diziler ve programlar ise Game of Thrones, The Walking Dead, Arrow, Beyaz Show, Sherlock, Teen Wolf, The Flash, Kardeş Payı ve Supernatural…

Kardeş Payı dizisinin sezonları hala süren bir çok diziyle beraber halen takip edilmesi, sadık bir seyirci kitlesinin olduğunu ortaya koydu.

Sherlock

İzleyicilerin Komodor üzerinden en fazla filtrelediği alt türler ise komedi, aksiyon-macera, futbol, bilimkurgu-fantastik ve gerilim sıralamasıyla şekillendi.

Vatanım Sensin

-En çok arama yapılanlar-

Noluyo sitesi içinde en fazla aranan 5 kriter arasında ise Söz, Vatanım Sensin, Hande Erçel, Kiralık Aşk ve Boran Kuzum yer aldı.

En çok okunan haber başlıkları ise şöyle sıralandı:

1-Dünya’da en çok izlenen 14 Türk dizisi
2-Imdb puanları ile dikkat çeken 8 Kore dizisi
3-Ünlü oyuncuları ilk hangi dizilerde izledik?
4-Aras Bulut İynemli hakkında bilmeniz gereken 10 şey
5-Güneşin Kızları’nın izlemeye doyamadığımız 10 sahnesi.

Kiralık Aşk

Yorum Yapılmamış: "Hangi yerli ve yabancı dizileri izliyoruz?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""