Hollywood’un en çok kazanan yıldızları

Hollywood yıldızlarının ışıltılı hayatları kadar film başına ne kadar kazandıkları da merak ediliyor. Özellikle 1990’lı yıllarda film başına kazandıkları milyon dolarlarla iş adamlarıyla yarışan ünlülerin şimdilerde kazançlarının da düştüğü ortaya çıktı.

1990’lar ve daha öncesinde Julia Roberts, Will Smith, Tom Hanks, Tom Cruise, Jim Carrey gibi yıldızlar her sene film başına 20 milyon doları aşan ücretlerle en çok kazananlar listesinde başı çekiyordu.

Ancak bugünlerde artık izleyicinin ilgisi süper kahramanlara ve animasyonlara kayarken yıldızların kazançları da değişti. Hollywood’un çok kazananları arasına aksiyon ve süper kahraman filmlerinde rol alan Dwayne Johnson, Vin Diesel, Robert Downey Jr. girdi.

Robert Downey JR

90’ların gençlik filmi yıldızı olan, 2000’lerin başlarını ise uyuşturucu probleminden arınmaya çalışarak geçiren Robert Downey, şu günlerde sinemanın parlayan yıldızı.

Son yıllarda en çok kazanan aktör olan oyuncu, Demir Adam/Iron Man karakterini canlandırdığı Örümcek Adam: Eve Dönüş/Spider Man: Homecoming filminde sadece 15 dakika görünerek 10 milyon dolar aldı.

Avengers

Oscar kazandığında yer yerinden oynayan Leonardo DiCaprio, Hollywood’un değerine değer katan oyuncusu olsa da bu ücrete yansımıyor. Inception filmiyle 20 milyon dolar kazanan DiCaprio, rol alacağı Quentin Tarantino filmi Once Upon a Time in Hollywood için bu paranın yarısına razı oldu.

Brad Pitt Leonardo DiCaprio Quentin Tarantino

Hollywood stüdyoları da gişe başarısızlıkları nedeniyle paralarını süper kahraman, aksiyon ve animasyon filmlerine yatırıyor. Para kazandıran bir makine gibi çalışan Hızlı ve Öfkeli/Fast and Furious serisinin iki yıldızı Dwayne Johnson ve Vin Diesel da bu sayede en çok kazananlar kulübünün ilk sıralarına yerleşti.

Hızlı ve Öfkeli 6

Listenin başını ise yeniden James Bond olmakta nazlanınca yapımcının kesenin ağzını açmasını sağlayan Daniel Craig çekti. İşte Hollywood’un gösterime girmiş ve yeni girecek projeleri için en çok para alan oyuncuları:

-Daniel Craig: 2019 yılında gösterime girecek olan Bond 25 için 25 milyon dolar

Daniel Craig, James Bond-Casino Royale

-Dwayne Johnson İzleyiciyle 2020 yılında buluşacak olan Red Notice için 22 milyon dolar

Dwayne Johnson Fast and Furious

-Vin Diesel: 2017 yılının dünya çapında en çok izlenen 3. filmi olan Hızlı ve Öfkeli 8/The Fate of the Furious için 20 milyon dolar

Vin Diesel Dwayne Johnson

-Anne Hathaway Küçük kızların çok sevdiği oyuncak Barbie’nin beyazperdeye aktarılacağı 2020 tarihli film için 15 milyon dolar

Anne Hathaway

-Jennifer Lawrence: Kızıl Serçe/Red Sparrow isimli 2018 yapımı film için 15 milyon dolar

Jennifer Lawrence

-Seth Rogen: 2019 yılında gösterime girecek olan Flarsky için 15 milyon dolar

Seth Rogan

-Tom Cruise: 2017 yılında gösterilen Mumya/ The Mummy için 13 milyon dolar

The Mummy

-Harrison Ford: 2020 tarihli Indiana Jones 5 için 11 milyon dolar

Harrison Ford

-Sandra Bullock: 2015 yapımı Minions için 10 milyon dolar

Sandra Bullock Minions

 

-Leonardo Dicaprio: 2019 yılında gösterime girecek olan Quentin Tarantino filmi Once Upon a Time In Hollywood için 10 milyon dolar

DiCaprio, Oscar töreninde

-Robert Downey Jr: Konuk oyuncu olduğu 2017 yapımı Örümcek Adam: Eve Dönüş/Spider-Man: Homecoming için 10 milyon dolar.

Robert Downey Spider Man Homecoming

-Chris Pratt/Bryce Dallas Howard: Jurassic Park: Yıkılmış Krallık/Jurassic World: Fallen Kingdom isimli 2018 yapımı devam filmi için 10 milyon dolar ve Bryce Dallas Howard aynı film için 8 milyon dolar

Jurassic World Yıkılmış Krallık

-Tom Hardy: Venom adlı 2018 yapımı süper kahraman filmi için 7 milyon dolar

Venom

-Ryan Gosling: 2018 yapımı First Man için 6.5 milyon dolar

Ryan Gosling

Yorum Yapılmamış: "Hollywood'un en çok kazanan yıldızları"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""