İslamcı terörist olmam

Ünlü aktör Rami Malek, Oscar ödülü kazandıran Bohemian Rhapsody’nin ardından ilk proje olarak yeni James Bond filmini seçti. Ancak Malek, film yapımcılarına rolü kabul ederken bir şart ileri sürdü.

Aslında Mr. Robot dizisindeki hacker rolüyle üne kavuşan Malek, henüz sinemadaki ilk yıllarından beri aynı kurala sahip.

Malek, kötü adam rolünde seyirci karşısına çıkacağı Bond ekibinin önüne de aynı şartı koydu.

Mr Robot

Yönetmen Cary Fukunaga ile ön görüşmelerinde şartını dillendiren Mısır asıllı ABD’li aktör, “Canlandıracağım karakter Arapça konuşan ya da İslami kökten dinci bir karakter olmamalı” dedi.

Rami Malek Altın Küre

Yeni canlandıracağı karakterle ilgili şimdiden heyecan duyduğunu belirten oyuncu, yeni filmindeki karakterle ilgili şartını şöyle aktardı:

“Bu karakterin bir din veya ideoloji güderek terörist eylemde bulunan biri olmamasını istedim. Onlara ‘böyle şeyleri hiç sevmiyorum. Eğer bu tarz bir düşünceniz varsa beni yok sayın’ dedim. Ama zaten öyle de değilmiş. O, ‘farklı’ bir terörist.”

Rami Malek The Pacific

Senaryonun gerçekten zekice kaleme alınmış bir metin olduğunu da vurgulayan Malek, “Omzumda gerçekten büyük bir yük var. Çünkü hepimiz Bond filmleriyle büyüdük” dedi.

Şimdilik ismi “Bond 25” olan 25. James Bond filmi, 8 Nisan 2020 tarihinde gösterime girecek.

Rami Malek Oscar

Yorum Yapılmamış: "İslamcı terörist olmam"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""