Jurassic Park: Yıkılmış Krallık’tan rekor

Jurassic Park serisinin yeni filmi Jurassic Park: Yıkılmış Krallık/Jurassic Park: Fallen Kingdom filmi 1. ayında çok büyük bir rekora imza attı.

Filmi 1. ayında Türkiye’de toplam 769 bin 124 kişi izleyerek 10 milyon 908 bin 862 lira gişe hasılatı elde edildi.

Jurassic World 2 ismiyle de tanınan Jurassic Park: Yıkılmış Krallık, dünyada ise 274 milyon 279 bin 755 doları ABD’de, 669 milyon 200 bin doları diğer ülkelerde olmak üzere 943 milyon 479 bin 755 dolar gişe hasılatına imza attı. Film, bu rakamla önümüzdeki hafta sonunun ardından bu yılın 1 milyar barajını geçen yeni filmi olacak.

Jurassic World Yıkılmış Krallık

Yönetmenliğini J.A Bayona’nın üstlendiği filmde Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jeff Goldblum ve James Cromwell başrolü paylaşıyor. Filmin konusu ise şöyle:

Tema parkı ve lüks tatil yeri Jurassic World dinozorlar tarafından yok edileli 4 yıl olmuştur. Isla Nublar, hayatta kalan dinozorların ormanlarına sığındığı, insanlar tarafından terk edilmiş bir yer hâline gelmiştir.

Ada’nın uykuda olan yanardağı harekete geçince, Owen (Chris Pratt) ve Claire (Bryce Dallas Howard) adada kalan dinozorların soyunun tükenmesini engellemek için bir kurtarma kampanyası başlatır. Owen, hala ormanın derinliklerinde kayıp olan öncü raptor Blue’yu bulmak ister, Claire ise bu yaratıklara saygı duyduğunu anlamıştır ve misyonunu yerine getirmeye kararlıdır.

Jurassic World

Yorum Yapılmamış: "Jurassic Park: Yıkılmış Krallık'tan rekor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""