Kedi köpekle dizi izleyen kaç kişi var?

Evde rahatça koltuğa kuruldunuz. Atıştırmalıklarınız hazır. Ve Netflix’te izlemek için sabırsızlandığınız diziyi, filmi ya da belgeseli açtınız. Yanınızda da evcil hayvanınız. O an sizden mutlusu yok! Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Zira Netflix’in yeni araştırması en çok tüylü ev arkadaşlarımızla dizi maratonu yapmaktan keyif aldığımızı ortaya koydu.

Evlerin neşesi, insanların sevgili dostları evcil hayvanların dizi izlerken de sahiplerini yalnız bırakmadığı ilginç bir araştırmayla ortaya koyuldu.

Netflix kedi kopek

Araştırmaya göre, dünya genelinde Netflix izleyicilerinin yüzde 58’i evcil hayvanıyla dizi izlemeyi seviyor. Üstelik Türkiye’de bu oran daha da yüksek. Netflix üyelerinin yüzde 66’sı “En iyi Netflix partneri patili dostum” diyor. Nitekim Türkiye, Netflix izlerken tüylü dostlarını yanında isteyen ülkeler sıralamasında ilk 10’da yer alıyor.

Netflix kedi köpek

Türkiye’deki evcil hayvan sahibi kullanıcıların yüzde 76’sı patilerle birlikte Netflix seyrediyor, hatta yüzde 69’u sadece tüylü dostlarıyla vakit geçirebilmek için ekran karşısına geçtiğini söylüyor.

Ankete katılanların yüzde 35’i, ürkütücü veya üzücü bir sahne izlerken, evin patilerine sarılarak rahatladığını söylüyor. Hatta yüzde 21’si ise onlarla izledikleri yapım hakkında konuşuyor.

Netflix kedi köpek

-Kedi diziden sıkılırsa-

Dört ayaklılarla birlikte ekran karşısına geçmenin “rahatsızlık verici” tarafları da var. Mesela oturacağınız yeri tüylü ev arkadaşınızı gözeterek seçiyorsunuz. Netflix kullanıcılarının yüzde 30’u dostları rahat yatsın diye oturdukları yeri değiştiriyor.

Kedi ve köpek sıkıldığında ise izleyicilerin yüzde 23’ü diziyi kaçırmamak adına tüylü ev arkadaşlarına “rüşvet mama yedirmekten” sakınmıyor.

Fuller House

Ne var ki bazen rüşvet de kar etmiyor, işte o zaman Türkiye’deki Netflix seyircilerinin yüzde 19’u çaresizce havlu atıp ekranı karartıyor.

Bu konuda da Türkiye’de yaşayanlar yine dünya ortalamasının üzerinde performans gösteriyor. Dünyada evcil hayvanının sevmediğini düşündüğü içeriği kapatanların oranı yüzde 12.

Netflix

-Köpek sahipleri aksiyon, kediciler bilim kurgu-

Netflix & Patiler Araştırması’nın global verilerine göre köpek sahipleri daha çok Narcos ve Daredevil gibi aksiyon dolu yapımları birlikte izlerken, kediciler Black Mirror ve Star Trek: Discovery gibi bilim kurguları tercih ediyor.

Kuş sahipleri ise daha çok Love ve benzeri komedilere yöneliyor. Kedi, köpek veya kuş, tüm türleri bir araya getiren yapım ise Stranger Things…

Stranger Things Steve Dustin

Türkiye’de kullanıcıların evcil hayvanlarıyla en çok izlediği ilk 20 dizi şöyle:

Black Mirror

Narcos

Stranger Things

13 Reasons Why

Dark

Bright

Love

House of Cards

Marvel’s Daredevil

Marvel’s Iron Fist

Star Trek Discovery

Big Mouth

A Series of Unfortunate Events

Mindhunter

American Vandal

Marvel’s The Defenders

Alias Grace

Happy Valley

Cable Girls

Better Call Saul

Netflix

SurveyMonkey tarafından 9 – 25 Ocak tarihleri arasından gerçekleştirilen araştırmada Türkiye, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, Tayland ve ABD’den evcil hayvanlarıyla birlikte Netflix izleyen yetişkin Netflix kullanıcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Araştırma için 50 binden fazla yanıt değerlendirildi.

Yorum Yapılmamış: "Kedi köpekle dizi izleyen kaç kişi var?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""