Kelebekler’i kaç kişi izledi?

Sundance Film Festivali’nde ”Uluslararası Film” kategorisinde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanarak dikkatleri üzerine çeken Kelebekler filminin 10 günlük gişe hasılatı belli oldu.

Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı film, 10. gününde 52 bin 132 kişi tarafından izlenerek toplam 797 bin 373 lira gişe hasılatı elde etti.

Türkiye genelinde 75 lokasyonda gösterimde olan yapımda Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Ezgi Mola, Hakan Karsak ve Ercan Kesal rol alıyor.

Kelebekler

Filmde olaylar şöyle gelişiyor:

30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar’a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir.

Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

Kelebekler

Yorum Yapılmamış: "Kelebekler'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""