Marco Polo hayranlarına kötü haber

Netflix kanalında yayınlanan Marco Polo dizisinin hayranları için yapımcılar kanalından kötü haber geldi.

Marco Polo dizisi ekranda olduğu 2 sezonun ardından iptal edildi. Çok geniş bir bütçeyle çekilen dizi, Netflix yapımları arasında bugüne kadar 3. sezon için yenilenmeyen ilk dizi film oldu.

Kubilay Han döneminde bu ülkeye esir olarak getirilen Marco Polo’nun hikayesini anlatan dizi, imdb’de 8.1 ortalamaya sahip. Her ne kadar bazı eleştirmenlerden kötü kritikler alsa da geniş bir izleyici kitlesine sahip bulunan dizinin çok yüksek bir maliyet olan 90 milyon dolarlık bütçesini karşılayamadığı ise sıklıkla dile getiriliyordu.

The Weinstein Co. imzalı dizide Marco Polo rolünde Lorenzo Richelmy, Kubilay Han rolünde ise son olarak Black Mirror dizisinde izlediğimiz Benedict Wong rol alıyordu. İlk sezondan sonra 2 yıl ara veren dizinin 2. sezonunun ardından bir türlü yenilenip yenilenmeyeceğine ilişkin açıklamanın yapılmaması hayranların kafasında soru işaretleri yaratmıştı.

Dizinin yüksek maliyeti sebebiyle 2 sezon boyunca 200 milyon dollar yakın zarara neden olduğu yönünde kaynaklardan gelen bilgiler de yer alıyor. Benedict Wong’un rolünü bırakabileceği şeklindeki haberler de iptal için fitili ateşlerken, Weinstein Co. şirketinin benzer bir yapım için yine Netflix ile işbirliği yapmayı planladığı belirtildi.

Harvey Weinstein, Asya tarihi ve kültürünün kendisini her zaman çok etkilediğini belirterek, bu konuda çok sayıda filmin yanında bu kez de bir diziye imza attıklarını, bundan da gurur duyduklarını, gelecekte aynı konuda projeleri sürdüreceklerini ifade etti.

Netflix program içeriklerinden sorumlu Ted Sarantos ise The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada Marco Polo’nun özellikle Asya ve Avrupa’da popüler olduğunun altını çizerken, dizinin Amerika seyircisini yakalayamadığını açıklamış oldu.

Marco Polo Lorenzo Richelmy

13 Yorumlar: "Marco Polo hayranlarına kötü haber"

 • comment-avatar
  suche günstige autoversicherung test 13 Şubat 2017 (20:54)

  Merci encore de votre réponse mais j’aurais une autre chose à vous demanderOù est ce que je pourrais avoir un cd d’installation de préférence à moindre frais?Est ce qu’il faudra que j’achete un cd d’exploitation sytème officiel?

 • comment-avatar
  Caglar Tatar 3 Ağustos 2017 (17:45)

  Netflix kanalında yayınlanan Marco Polo dizisinin hayranı olarak, 2 sezonun ardından iptal edilmesi nedeniyle üyeliğimi devam ettirmeyeceğim.

 • comment-avatar
  Akgun kesenci 30 Ekim 2017 (10:17)

  Yazik oldu yine kapitalist domuzlar seyir zevkimizin icine etti.

 • comment-avatar
  İbrahim şimşek 17 Aralık 2017 (01:23)

  Netflix kanalında yayınlanan Marco Polo dizisinin hayranı olarak, 2 sezonun ardından iptal edilmesi nedeniyle üyeliğimi devam ettirmeyeceğim

  • comment-avatar
   sinekaf 17 Aralık 2017 (13:22)

   İbrahim bey ben o zamanlar Netflix üyesi değildim ama iptaline gerçekten çok üzülmüştüm. Zira o kadar seviyordum ki yeni sezonunda neler olabileceğine dair bir yazım dahi vardı. Haklısınız. (Editör)

 • comment-avatar
  Recp 1 Ocak 2018 (22:02)

  Marco polo yoksa üyelikte yok

 • comment-avatar
  harun 6 Ocak 2018 (16:33)

  Nasıl bu kadar iyi ve kaliteli bir dizinin devamı gelmez inanılır gibi değil. bilseydim hiç izlemez ve daha 2 sezonda bağımlısı olmazdım. Çok üzüldüm umarım kararlarında değişikliğe giderler. Keza kurgusu ve yükselen oyunculukları, müzikleri sahneleriyle oldukça başarılı. :((((

 • comment-avatar
  sevgi bayar 9 Ocak 2018 (15:24)

  çok güzeldi şok oldum bitmiş olmasına

 • comment-avatar
  Fadi Akbaş 8 Şubat 2018 (22:30)

  Uzun yıllardan beri yabancı dizi izler biriyim. Benim için tüm bu yabancı dizi kültürü içinde ilk sıraya yerleştirdiğim her anlamda tek gerçekçi ve dönemi birebir yansıtan tek dizi Marco Polo idi. Ve siz bunun içine ettiniz. Kapitalizmin donumuzu sildiğimiz tuvalet kağıdına kadar karıştığı şu dünya da sade ve düzgün bir duruş sergileyebilirdiniz. Çünkü sanatsallık daha ağır basıyordu. Gerçek iyi işleri bir kenara bırakıp izleyiciyi hipnoz eden şeylere yatırım yapmaya devam edin…
  #MarcoPoloYoksaÜyelikdeYok

 • comment-avatar
  Fatih kenar 10 Şubat 2018 (16:51)

  Zaten üye değildim marco polo yok diye olmam da bundan sonra

 • comment-avatar
  Yusuf Turan 19 Şubat 2018 (18:09)

  Böyle bir dizi nasıl devam ettirilmez
  Film muhteşem ve de göçebe hayatı ele alan bir dizi Moğollar’ın yaşam tarzı ve içlerinde ki gizli saklı oyunları ele alıyor
  Süper bir dizi. Dün gece bitirdim devamı yokmuş öeğer yazık Valla

 • comment-avatar
  Fhkpllhf 9 Nisan 2018 (02:06)

  Domuz ve salak Amerikalılar gidin saçma dexter ınızı ve polisiye dizilerini izleyin

 • comment-avatar
  MURAT 12 Mayıs 2018 (11:38)

  Hayatımda izleyip de hoşuma çok giden ender dizilerden birisi oldu. üzüldüm gerçekten bitirilmesine. 2 sezon gerçekten zevk aldım

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""