Netflix’e 10 Avrupa dizisi geliyor

Netflix 2018’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan çıkan 100’den fazla yerel projeyi izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Roma’da düzenlenen See What’s Next etkinliğinde Netflix’in 10 Avrupa projesinin duyurusu yapıldı.

La Casa de Papel

Gördüğü ilgi nedeniyle mini dizi iken 2. sezon onayı alan Dark (Almanya),  Suburra (İtalya), fenomen haline gelerek 3. kısım onayı alan La Casa de Papel ve artık tüm dünyanın tanıyıp sevdiği Black Mirror (İngiltere) gibi yapımların tutması üzerine Netflix ABD dışı dizilere kapılarını sonuna kadar açtı.

Black Mirror

Netflix İçerik Bölümü Başkanı Ted Sarandos “İyi hikayelerin sınır tanımadığına inanıyoruz. Farklı ülkeler ve kültürlerden gelen farklı dillerdeki benzersiz içerikler, yegane sınırlamanın yaratıcılarının hayal gücünden ibaret olduğu uluslararası bir platform bulduğunda, dünya genelinde yankı uyandırarak evrensel hikayelere dönüşüyor” dedi.

Dark

Yeni düzenlemeyle 7’si orijinal yapım olmak üzere 10 yeni Avrupa projesi Netflix ailesine katılacak. Bu projeler şöyle:

-Turn Up Charlie (İngiltere): Luther’ın yıldızı Idris Elba’nın başrolde olduğu yeni bir Netflix orijinal yapımı İngiliz komedisi. Sekiz bölümlük dizinin baş yapımcıları Idris Elba ve Gary Reich.

– The English Game (İngiltere): Futbolun icadı ve mucitlerinin sınıf ayrımını alt ederek futbolu nasıl dünyanın en popüler sporu haline getirdikleri hakkında altı bölümlük bir drama. Yapımcısı 42, senaristi ise Downton Abbey’in yaratıcısı Julian Fellowes.

Luther Idris Elba

-La Casa de Papel Kısım 3 (İspanya): İspanyol soygun hikayesinin birinci ve ikinci kısımların dünya çapındaki başarısının ardından, Profesör’ün kalkıştığı yeni soygunlara 2019’da tanıklık edeceğiz. Dizi, Netflix’in İngilizce dışındaki dillerde en çok izlenen seri yapımı oldu.

-Mortel (Fransa):  Netflix’in beşinci Fransız orijinal yapımı doğaüstü bir gücün bir araya getirdiği gençlerin öyküsü.

-The Staircase (Fransa): Evlerinin merdivenlerde ölü bulunan karısını öldürmekle suçlanan polisiye yazarı Michael Peterson’ın ve 16 yıl süren hukuk mücadelesinin sürükleyici hikayesi. Senaryosu gerçek olaylara dayanan dizinin yeni bölümleri, orijinal diziyle birlikte yayınlanacak.

Netflix

-İsmi belirlenmeyen belgesel çalışması (Fransa): Fransa tarihinin unutulmaya yüz tutmuş cinayetlerinden birine odaklanan dizi, Grégory Villemin’in 1984’te öldürülmesini anlatıyor.

-The Wave (Almanya): Netflix’in üçüncü orijinal Alman dizisi, meşhur The Wave filminden ve gerçek olaylardan esinleniyor.

-Luna Nera (İtalya):  17. yüzyıl İtalyası’nda cadı olmakla suçlanan kadınların hikayesini anlatan bir dizi.

La Casa de Papel

-Rimetti a Noi i Nostri Debiti (İtalya): Netflix’in ilk İtalyan orijinal filmi, Claudio Santamaria, Marco Giallini ve Jerzy Stuhr’ın imzasını taşıyor.

-Hollanda’da çekilen ilk orijinal dizi (ismi henüz belli değil): Netflix’in ilk Hollanda yapımı orijinal dizisi 2019’da gösterime girecek. Dizinin kahramanı gençler, Amsterdam’da para, seks ve güçle dolu bir hayata sahipken kazara araladıkları Hollanda Altın Çağı’ndan karanlık bir dünyaya açılan uzanan bir kapı nedeniyle yaşamları değişecek.

Rimetti a Noi Nostri Debi

Yorum Yapılmamış: "Netflix'e 10 Avrupa dizisi geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""