Netflix’in yeni gençlik dizisi sınıfta kaldı

Son yıllarda 13 Reasons Why, Stranger Things, End of the F…ing World gibi isminden söz ettiren gençlik dizilerine imza atan Netflix’in gençlere yönelik ekrana getirdiği son dizi kelimenin tam anlamıyla eleştirmenler tarafından yerin dibine sokuldu.

90’lı yıllarda moda olan, sonradan zayıflayarak bambaşka bir insan olan obezite mağduru genç bir kız üzerine kurulu olan Insatiable, Patty (Debby Ryan) adlı bu liseli kızın günün birinde aynı zamanda güzellik yarışmaları finalistlerine koçluk yapan avukat Bob (Dallas Roberts) ile yolunun kesişmesini konu alıyor.

Güldürmeyen esprileri ve ilgi çekici olmayan absürt bakış açısıyla hem eleştirmenlerin hem de sosyal medyada Netflix izleyicilerinin hedefi haline gelen dizi, kısa sürede imdb’de 6.4 puana kadar geriledi.

Insatiable Netflix

Kara komedi diye lanse edilen dizinin fragmanının yayınlanmasından sonra kilolu insanları hedef aldığı iddiasıyla 200 bin imza toplanarak dizinin iptal edilmesi talep edilmişti. Ancak Debby Ryan ve dizinin yaratıcıları, izleyiciden sabırlı olmalarını, dizinin devamını gördükten sonra karar vermelerini istemişti.

Buna karşın dizi yayınlandıktan sonra tepkiler arttı ve Rotten Tomatoes sitesinde yüzde 10 gibi çok düşük bir nota sahip olan dizi, eleştirmenlerin de bombardımanına uğradı. Variety yazarı Caroline Framke, ”Yetti artık. Bu dizinin 12 bölümünü izledikten sonra diyebilirim ki meğerse reklamı diziden iyiymiş” diye yazdı.

Netflix Insatiable

Yorum Yapılmamış: "Netflix'in yeni gençlik dizisi sınıfta kaldı"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""