Netflix’te ”uzay çağı”

Netflix, izleyicisini uzayın sonsuz boşluğunda macera aramaya götürüyor.

Netflix’te uzay temalı bir dizi, bir sinema filmi ve bir de belgesel izleyiciyle buluştu. Yine izleyiciyle buluşacak olan sürpriz bir uzay yapımı da gün sayıyor.

Bunlardan ilki olan Lost in Space, prömiyerini 6 Nisan’da Dubai’deki Middle East Film and Comic Con 2018’de yaptı. Seyirciyle 13 Nisan’da tüm dünyada aynı anda buluşan yapım, bilim kurgu hayranları tarafından bir süredir merakla bekleniyor.

Lost in Space Netflix

1960’ların hit dizisinden uyarlanan yapım, seyirciyi günümüzden 30 yıl sonrasına, uzayda kolonileşmenin başladığı bir döneme götürüyor.

Başka bir gezegende kendilerine yeni bir hayat kurmak üzere yola çıkan Robinson ailesinin başından geçenlere tanıklık edilen dizide Toby Stephens, Molly Parker, Parker Posey ve Ignacio Serrichio başrollerde.

Lost in Space Netflix

Netflix ekranındaki bir başka uzay yapımı olan Orbita 9 isimli filmde ise tüm hayatı boyunca bir uzay gemisinde yalnız yaşamış bir kadın, aniden hayatına giren ve dünyasını altüst eden bir mühendise aşık oluyor.

Orbita 9 Netflix

Mercury 13 adlı uzay belgeselinde ise 1961’de kadın pilotların astronot olmak için geçtiği sıkı testlere karşın uzay yolculuğu için erkeklerin seçilmesi ve kadınların çekilmesinin istenmesi üzerine yaşananlar konu ediliyor. Bu ilgi çekici belgesel, 20 Nisan’da gösterime girecek.

Mercury Netflix

Game of Thrones dizisinin uyarlandığı romanların yazarı George R.R. Martin’in kısa romanından uyarlanan Nightflyers ise Netflix izleyicisiyle buluşmak üzere gün sayıyor.

Henüz gösterim tarihi belirtilmeyen dizi, uzaylılarla temas kurmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkan sekiz bilim insanı ile bir telepati uzmanının macerasını konu alıyor.

Yorum Yapılmamış: "Netflix'te ''uzay çağı''"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""