Netflix’ten The Crown severlere kötü haber

Netflix, 26 Emmy ödüllü başarılı dizisi The Crown ile ilgili izleyenleri üzen sürpriz bir karar aldı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, izleyicilerin merakla takip ettiği ve kanalın en ilgi gören yapımlarından The Crown, platformun en çok konuşulan yapımlarının başında da geliyor.

Buna karşın dizilerini sürpriz biçimde bitirmesiyle meşhur olan Netflix, 4. sezonuyla seyirci karşısına çıkacak olan diziyi 5. sezonda kesme kararı aldı.

The Crown Kraliçe Elizabeth Prens Philip Tobias Menzies Olivia Colman

Yaratıcısı Peter Morgan her fırsatta 6 sezon ekranda kalmasını planladığını belirtse de uzun soluklu bir başka dizi olan Bojack Horseman gibi The Crown da Netflix’in “masraflı yapımları kesme” eğiliminin bir başka kurbanı oldu.

Daha önce de Marco Polo dizisini henüz 2. sezon sonunda aniden yayından kaldıran Netflix, The Crown ve Bojack Horseman’ın yanında iki sevilen dizisini daha bitiriyor.

The Crown Prens Charles Josh O'Connor

Glow ve 13 Reasons Why dizileri de ekrana gelecek olan 4. sezonlarında seyircileriyle vedalaşacak.

The Crown ile Bojack Horseman, kanalın en uzun soluklu yapımları arasında yer alıyor.

The Crown

The Crown dizisinin ekrana gelecek son sezonu olan 5. sezonda Imelda Staunton’ın Kraliçe Elizabeth’in ileri yaşlarını canlandıracağı da gelen haberler arasında yer alıyor.

The Crown dizisinin yaratıcısı Morgan ise konuyla ilgili, “Diziyi kurgularken altı sezon olarak düşünmüştük. Ama şimdi 5. sezonun sona erdirmek için mükemmel zamanlama olduğunu düşünüyorum” dedi.

The Crown Prens Charles Camilla

Netflix’in konuyla ilgili The Hollywood Reporter’a yorum yapmaktan kaçındığı da yazıda belirtildi.

The Crown’un 1 ve 2. sezonlarında Kraliçe Elizabeth’i Claire Foy, 3. sezonunda Olivia Colman canlandırmış, her iki oyuncu da Emmy Ödülü kazanmıştı.

The Crown

Dizinin ekrana gelen 3. sezonu, özellikle Prens Charles ile Kraliçe arasındaki ilişki başta gelmek üzere kimi konularda tartışma yaratmıştı.

Dizide, Kraliçe Elizabeth’in Charles’ı sarayda sürekli dışladığı ve Camilla Parker ile gençlik yıllarındaki ilişkisine müdahale ettiği ekrana gelmişti.

The Crown

Dizinin 4. sezonunda Leydi Diana ve Prens Charles evliliği de ekrana gelecek. Dizide Leydi Diana’yı Emma Corrin canlandıracak.

The Crown’un 4. sezonunun 2020 sonlarına doğru ekrana gelmesi bekleniyor.

The Crown Prenses Diana Emm Corin

Yorum Yapılmamış: "Netflix'ten The Crown severlere kötü haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""