O, tüm zamanların rekortmeni

Stephen King’in aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan ”O/It”, ulaşılması zor bir rekorun sahibi oldu.

Box Office Mojo’nun verilerine göre, bütün dünyada gişe rekoru kıran ”O”, elde ettiği hasılatla korku filmi tarihine geçti.

Warner Bros.’ ve New Line ortak yapımı olan Stephen King adaptasyonu böylece eğer enflasyon dikkate alınmazsa 1973 yapımı ”Şeytan/Exorcist” filminin elinde bulunan tüm zamanların en çok izlenen korku/gerilim filmi unvanını da ele geçirmiş bulunuyor.

It

Film, 266 milyon 338 bin 881 doları ABD, 211 milyon 700 bini diğer ülkelerde olmak üzere toplamda 478 milyon 38 bin 881 dolar gişe hasılatına imza attı. ”Şeytan” ise enflasyon hesaba katılırsa sadece ABD’de 983 milyon dolar gişe yapmış sayılıyor. Ancak ”O”, sadece 17 günde bu gişe hasılatını elde ettiğinden bu konuda ”Şeytan” filminden daha şanslı görünüyor.

İt

Bu arada, söz konusu rakam ”O” filminin tek rekoru da değil. Filmin 123 milyon 400 bin dolarlık ilk hafta sonu hasılatı da Eylül ayındaki en iyi açılış rakamı oldu.

Film, ayrıca bugüne kadarki tüm Stephen King romanı uyarlamaları arasında gişe hasılatında ilk sıraya yerleşerek üçüncü rekorunu da kırmış oldu.

It O

Toplam 35 milyon dolarlık mütevazı bir bütçeye sahip olan filmi Türkiye’de ise ilk haftasında 159 bin 263 kişi izleyerek 2 milyon 234 bin 673 lira hasılat elde edildi.

Gerilim türünün usta kalemi Stephen King’in imzasını taşıyan It, 15 Eylül 2017 tarihinde izleyici karşısına çıktı. Bundan 27 yıl önce sinemaya uyarlanmış, ancak bu uyarlaması eleştirmenlerden kötü not almış olan filmin 2017 versiyonunun fragmanı bile tıklanma rekoru kırmıştı.

It O

King hayranlarının heyecanla beklediği filmin yönetmeni Andres Muschietti. Yeni It filminde tüyler ürpertici Pennywise’ı Skarsgard ailesinin en genç üyesi Bill Skarsgard canlandırıyor.

Bill Skarsgaard

Stranger Things dizisindeki Mike Wheeler’ı canlandıran Finn Wolfhard’ın da rol aldığı filmin diğer oyuncuları Javier Botet, Owen Teague, Jaeden Lieberher, Jack Dylan Grazer ve Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Wyaff Oleff ile Chosen Jacobs.

It O

Film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğun hikayesini anlatıyor. Okulda çevreden dışlanan ”Kaybedenler Kulübü/Losers Club” adlı bu arkadaş grubu bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla uğraşırken, başlarına bir de bir palyaço kılığında dehşet saçan Pennywise bela oluyor.

It O

Yorum Yapılmamış: "O, tüm zamanların rekortmeni"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""