Picasso’nun fırçası Banderas’ın elinde

National Geographic’in ilk sezonunda Albert Einstein’ın hayatının ekrana taşındığı Deha/Genius isimli dizisinin ikinci sezonunda dahi ressam Picasso’nun yaşamı seyirciyle buluşacak.

National Geographic’in ilk senaryolu yapımı olan Deha’nın ikinci sezonunda Picasso’ya dünyaca ünlü İspanyol aktör Antonio Banderas hayat verecek.

Philadelphia Antonio Banderas Tom Hanks

İlk sezonuyla Emmy Ödülleri’nde 10 adaylığı bulunan Deha dizisinin 2. sezonu 2018 yılında ekrana gelecek. Dizide ünlü ressam Pablo Picasso’nun hayatı ve çalışmalarını konu edilecek.

Dizinin ilk sezonunda usta oyuncu Geoffrey Rush, Albert Einstein’ı canlandırmıştı. Dizinin ilk sezonu tüm dünyada 45 milyonun üzerinde seyirci toplamıştı.

Dizinin yapımcılığını ilk sezonunda olduğu gibi yeni sezonda da Brian Grazer ve Ron Howard üstlenecek.

Genius

Bugüne kadar Pancho Villa’dan Ernesto “Che” Guevara’ya kadar pek çok ikonik figürü başarıyla beyaz perdeye yansıtan Antonio Banderas, Pablo Picasso’nun hayat hikayesinin kendisini her zaman derinden etkilediğini söyledi.

Banderas, “National Geographic ve Deha ekibiyle böyle bir projede çalışmak çok heyecan verici. Dünyanın en yenilikçi ressamlarından biri olan ve benim doğduğum şehir Málaga’da doğmuş olan Picasso’ya büyük saygı duyuyorum” dedi.

Antonio Banderas Pablo Picasso Deha Genius

-80 yıl resim çizdi

Ünlü İspanyol sanatçı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso, 91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adadı.

Dünyayı farklı şekilde gören ve sıra dışı bir şekilde yorumlayan, sanatsal dışavurumunu sürekli yenileyen ve sınırları zorlayan Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon’un da yer aldığı 50.000’den fazla çalışmaya imza attı.

Pablo Picasso

Sanatla ilişkisini “Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o fikir başka bir şeye dönüşüyor.” diyerek açıklayan Picasso, hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris’te geçirdi.

Deha’nın ikinci sezonu Türkiye’de de tüm dünya ile aynı anda 2018 yılında 171 ülkede ve 45 dilde National Geographic ekranlarında olacak.

Picasso

Yorum Yapılmamış: "Picasso'nun fırçası Banderas'ın elinde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""