Predator’ı kaç kişi izledi?

Arnold Schwarzenegger’in ilki 31 yıl önce izleyici karşısına çıkan filminin devamı olan Predator’ın (The Predator) ilk hafta sonu gişe hasılatı belli oldu.

Box Office Türkiye verilerine göre, filmi Türkiye’de ilk haftasında 324 lokasyonda 58 bin 755 kişi izlerken toplam 905 bin 168 lira gişe hasılatı elde edildi.

Türkiye’de çok yoğun ilgi görmeyen Predator, yurt dışında ise kelimenin tam anlamıyla gişeyi salladı. Film, 4 günde 26 milyon 533 bin 495 doları ABD, 30 milyon 60 bin 867 doları diğer ülkelerden olmak üzere toplam 56 milyon 594 bin 362 dolar hasılata imza atarak zirveye yerleşti.

The Predator

Shane Black’in yönettiği filmde Boyd Holbrook, Olivia Munn, Sterling K. Brown, Jacob Tremblay ve Keegan-Michael Key rol alıyor.

Schwarzenegger’in Orta Amerika ormanları boyunca kendisini ve yoldaşlarını avlayan öldürücü bir uzaylı yaratıkla yüzleşmesinden 31 yıl sonrasını konu alan filmde olaylar şöyle gelişiyor:

Eski bir Ordu Korucusu ve Özel Kuvvetler askerini Meksika’daki ücretli bir görevde, bir Predator olduğunu öğrendiği gizemli bir uzaylı ile karşılaşır. Yaratıkların teknolojisinin bir kısmını ABD’ye geri gönderir. Orada oğlu Rory onları kontrol etmek için kullanılan dili çözer. Bu da onu Predatorlardan gelen ciddi bir tehdide maruz bırakır.

Hükümetin, gördüğü şeyi ortaya çıkarmasını engellemenin bir yolu olarak psikiyatrik değerlendirme için sınırlanmış olan Quinn, Deliler adı verilen bir grup eski askerle oğlunu kurtarmak için kaçar ve daha büyük bir komployu keşfeder.

The Predator

Yorum Yapılmamış: "Predator'ı kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""