Rogue One’ı kaç kişi izledi?

Walt Disney Pictures ve Lucasfilm işbirliğiyle çekilen Rogue One: Star Wars Hikayesi/Rogue One a Star Wars Story adlı filmin 10 günlük gişe hasılatı belli oldu.

Box Office Türkiye verilerine göre filmi Türkiye’de 10 günde 344 bin 289 biletli seyirci izledi. Film, 5 milyon 236 bin 167 lira gişe hasılatı elde etti.

Rogue One, Star Wars: Yeni Bir Umut/Star Wars: A New Hope filmindeki gelişmelerin öncesine giderek Death Star için planları çalmaya çalışan direnişçi savaşçıların öyküsünü işliyor.

Başrolünü Herşeyin Teorisi/Theory of Everything filminde rol alan Felicity Jones’un üstlendiği filmde Hannibal dizisinin ünlü aktörü Mads Mikkelsen, The Night of dizisiyle büyük bir sıçrama yapan Riz Ahmed, Forest Whitaker, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen ve Alan Tudyk de izleyici karşısına çıkıyor.

Box Office Mojo verilerine göre, Rogue One, dünya çapında da 573 milyon 821 bin 845 dolar gişe hasılatına imza attı. Bu hasılatın 318 milyon 119 bin doları Kuzey Amerika sinemalarında (ABD ve Kanada), geri kalan 255 milyon 703 bin doları ise bunun dışında kalan diğer ülkelerden elde edildi.Rogue One: A Star Wars Story

George Lucas ile Kathleen Kennedy’nin yapımcılığını üstleneceği filmin yönetmeni Gareth Edwards.

Filmin görsel efekt süpervizörlüğünü ise Oscar ödüllü John Knoll üstlenecek. Knoll’un çalışmaları arasında , Kara Şövalye Yükseliyor, Hızlı ve Öfkeli 6 gibi yapımlar yer alıyor.

 Star Wars serisinin spinoff’u olan Rogue One, Star Wars: Episode VIII filminden 1 yıl önce vizyona giriyor.

Yine serinin bir başka spinoff çalışması olan Han Solo ile ilgili, ismi henüz belirlenmeyen film de 2018 yılında gösterimde olacak. Filmde Han Solo’yu Alden Ehrenreich canlandıracak.

Yorum Yapılmamış: "Rogue One'ı kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""