Sherlock ekibi taze kan peşinde

Sherlock dizisinin 5. sezonunun olup olmayacağını serinin hayranları merakla beklerken bu cepheden yeni bir haber geldi.

Variety’nin haberine göre, önce Benedict Cumberbatch, sonra da Martin Freeman’ın Sherlock’un sona ermiş olabileceğine ilişkin hayranları üzen açıklamalarının ardından bu kez de yapım ekibi yeni bir dizi için kolları sıvadıklarını açıkladı.

BBC ve Netflix işbirliğiyle hayata geçecek olan Dracula dizisini Sherlock yaratıcı ekibi Mark Gatiss ile Steven Moffat hayata geçirecek.

Game of Thrones Cersei

Sherlock dizisinde Mycroft Holmes rolünde izlediğimiz, Game of Thrones’ta da Iron Bank yetkilisi Tycho Nestoris rolüyle seyirci karşısına çıkan Mark Gatiss ile yapım ortağı Steven Moffat, Bram Stoker’ın klasik vampir hikayesini ekrana getirecek.

Toplam 90’ar dakikalık 3’er bölüm için anlaşılırken, BBC yapımı dizi Netflix tarafından da yayınlanacak. Ekibin klasik bir korku hikayesini seçmesinin ardında ise hiçbir hikayenin Dracula kadar vurucu olmaması yatıyor. Gatiss ile Moffat, ”Gerçek kötülük hakkında çok öykü var. Ama hiçbiri, Bram Stoker’ın kahramanına bahşettiği kötülük kadar özel değil” dedi.

Steven Moffat Mark Gatiss

Dizinin yapım şirketi Hartswood Films Başkanı Sue Vertue ise ”Hiçbir şey taze kan kadar iyi değildir” diyerek ekibin sözlerini destekledi.

Doctor Who serisinin birkaç sezonunun yapımcılığını da üstlenen Moffat, Sherlock dizisinde oyuncu ve senarist Mark Gatiss ile işbirliği yapmıştı.

Mark Gatiss Sherlock Mycroft Holmes

İngiliz yapımcılar, daha önce de Dracula adaptasyonlarını ekrana uyarlama girişimlerinde bulunmuştu. Downton Abbey dizisinin yapımcısı tarafından 2013 yılında NBC’de yayınlanan Dracula’nın ekran macerası sadece 1 sezon sürebilmişti.

BBC ile Netflix, daha önce de Troy: Fall of a City ve Duty/Shame adlı yapımlar için işbirliği yapmıştı.

Sherlock

Yorum Yapılmamış: "Sherlock ekibi taze kan peşinde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""