Sherlock severlere müjde

Uzun sezon araları vermesiyle meşhur reyting rekortmeni dizi Sherlock’un hayranları için mutlu haber sonunda geldi. Sherlock dizisinin 4. sezonu için çekimlere İngiltere’de başlandı.
 
BBC One, dizinin 4. sezonunun çekimlerine başlandığını resmi sayfasından duyurdu. Yapımcılığını Hartswood Films’in üstlendiği dizi, ekrana 3 yeni bölümle geri dönecek. Her bir bölümün güldüren, ağlatan, Sherlock ve Watson tarafından çözülmeyi bekleyen çok ilginç vakaların yanı sıra şok gelişmeler ve sürprizlerle dolu olduğu belirtilirken, 4. sezonun başlarında Dr. Watson ile eşi Mary’nin çocuk sahibi olacağı da mini bir spoiler olarak izleyiciye verildi.
 
Dizinin Sherlock’u ünlü İngiliz aktör Benedict Cumberbatch, Sherlock setine dönmenin ve yeniden ekiple buluşmanın kendisine çok heyecan verdiğini dile getirdi. Cumberbatch, ”Ben de herkesle beraber 4. sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum. Ama biraz daha beklemek zorundayız, çok da uzun değil… Ama göreceksiniz ki buna değecek” diyerek yeni sezonun başlangıcının yaklaştığını müjdeledi. 
 
Her üç bölümün yönetmenliğini Rachel Talalay üstlenecek. 25 yıllık film ve televizyon deneyimi olan Talalay, Doctor Who, The Flash ve The Wind In The Willows dizileriyle tanınıyor.
 
Serinin senaristleri ve yaratıcıları Steven Moffat ve Mark Gatiss de Sherlock’un evi olan Baker Caddesi’ne dönmenin mutluluk verici olduğunu söyledi. Gatiss ile Moffat, ”Geçmişin hayaletleri, Sherlock Holmes ile John Watson’ın yaşamları üzerine çökecek ve onlara  macera, aşk ve aynı zamanda da kargaşa getirecek. Bu, bizim baştan beri anlatmaya çalıştığımız hikayeydi ve şu anda da zirvesine ulaştı” dediler. 
 
Dizide rol alan Andrew Scott da Facebook sayfasından senaryonun ilk sayfasının fotoğrafını paylaşarak Sherlock’un ezeli düşmanı Moriarty’nin de yeni sezonda yer aldığının ipucunu verdi.
 
Sherlock dizisinin özel bölümü olan Sherlock: Korkunç Gelin/Sherlock: The Abominable Bride, yeni yılda yayınlanmış ve dünyanın dört bir yanında 11.6 milyon seyirciye ulaşmıştı.
 
 Sir Arthur Conan Doyle’un ünlü yapıtından Steven Moffat ile Mark Gatiss tarafından 21. yüzyıla uyarlanan Sherlock dizisinin yeni sezon tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bununla beraber kulislerde bu tarihin 1 Ocak 2017 olacağı yönünde söylentiler yer alıyor.

Yorum Yapılmamış: "Sherlock severlere müjde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""