Star Wars hayranlarına kötü haber

”Star Wars: Güç Uyanıyor” filmi gişe rekorları kırarken, Disney tarafından serinin fanatiklerini hoşnut etmeyecek bir karar alındı.

Disney Stüdyoları, serinin ”Star Wars: Episode VIII” ismini taşıyacak yeni filminin gösterime giriş tarihini erteledi. ”Star Wars: Güç Uyanıyor” filmiyle 18 Aralık 2015 tarihinden bu yana sinema tarihine geçen bir rekora imza atan Disney, tüm zamanların en çok izlenen filmleri listesinde 3. sıraya yerleşen yapımın yeni filmini bir süre daha hayranlarıyla buluşturmama kararı aldı.

Buna göre, gösterime 26 Mayıs 2017 tarihinde gösterime girmesi planlanan ”Star Wars: Episode VIII”, 15 Aralık 2017’de vizyonda olacak.

Halen çekim öncesi hazırlıkları devam eden ”Star Wars: Episode VIII” adlı yapımın gelecek ay İngiltere’nin başkenti Londra’da çekimlerine başlanacak. Yönetmen koltuğunu J.J Abrams’tan devralacak olan Rian Johnson, senaryoyu da kaleme alacak.

 

 

Yapımcılığını Kathleen Kennedy ve Ram Bergman’ın üstleneceği filmde,  Daisy Ridley, John Boyega ve Oscar Isaac başrolü üstlenecek.

Bu arada, bu erteleme, Warner Bros. stüdyolarının da canını sıktı. Steven Spielberg imzalı ”Ready Player One” filmini 15 Aralık 2017 tarihinde seyirciyle buluşturmayı planlayan Warner Bros.’un filminin takvimini değiştirip değiştirmeyeceği de merak ediliyor.

Bu ertelemeden dolayı mutsuz olacak ”Yıldız Savaşları” hayranlarını, 2016 yılı içinde ise seriyle özlemlerini biraz olsun giderebilecekleri bir film bekliyor. Seriden bağımsız olarak çekilen ”Rogue One: A Star Wars Story”adlı film, 16 Aralık 2016 tarihinde gösterime girecek.

Ayrıca Han Solo’nun öyküsü üzerine kurulu olan bir başka filmin senaryosu da yazım aşamasında. Lawrence Kasdan ve oğlu Jon Kasdan tarafından yazılacak, Phil Lord ve Chris Miller’ın yöneteceği yapımın, 25 Mayıs 2018 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.

 

Yorum Yapılmamış: "Star Wars hayranlarına kötü haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.