Taciz iddiası House of Cards’ın sonunu getirdi

Frank Underwood’un Washington günleri sona yaklaştı. Netflix, ekranın sevilen politik draması House of Cards için final tarihini belirledi.

Netflix tarafından yayınlanan, başrolünü Kevin Spacey ile Robin Wright’ın paylaştığı dizi, 33’ü Emmy, 8’i Altın Küre olmak üzere 193 dalda ödüle aday gösterilen, 6 Emmy, 2 Altın Küre kazanan dizi, ekrana veda etmeye hazırlanıyor.

House of Cards, gelecek yıl yayınlanacak 6. sezonla sona erdirilecek.

Frank Underwood House of Cards

Siyasette yükselmek için her şeyi yapan acımasız bir çiftin hikayesini konu alan House of Cards dizisinin son sezonu 13 bölüm olacak.

-Çocuk aktöre taciz-

Son günlerde ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ın Hollywood’da sayısız oyuncuyu taciz iddialarının gündeme getirilmesinin ardından oyuncular, başlarına gelen bütün tacizleri kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

House of Cards

Kevin Spacey de bu itiraflardan payına düşeni aldı. Son olarak The Good Fight ve Star Trek: Discovery dizilerinde rol alan Anthony Rapp, 14 yaşındayken Spacey tarafından tacize uğradığını açıkladı.

Anthony Rapp Kevin Spacey

Bunun üzerine kendini savunmak için bir tweet atan Spacey, bu olayı 30 yıl önce meydana gelmesi nedeniyle hatırlamadığını, ancak böyle bir şey olsa dahi o sırada sarhoş olabileceğini ifade etti. Spacey, bu açıklamasında aynı zamanda eşcinsel olduğunu belirterek, ”Benim kadın ve erkeklerle ilişkilerim oldu. Ancak son yıllarda hayatımı bir eşcinsel erkek olarak sürdürüyorum” diye yazdı.

House of Cards

Ancak, LGBT camiası Spacey’nin bu açıklamasından rahatsız… LGBT temsilcileri, ”Spacey, taciz iddialarından aklanmaya çalışırken aynı zamanda eşcinsel olduğunu da duyuruyor. Bir çocuğa tacizde bulunmak sarhoş olmakla açıklanamaz. Cinsel yönelimini açıklamak için ise hiç uygun bir zaman değil. Bunun arkasına sığınmasın” dediler.

House of Cards dizisi 2013 yılından bu yana ekrandaydı.

House of Cards

Yorum Yapılmamış: "Taciz iddiası House of Cards'ın sonunu getirdi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""