Tarantino: 10. filmde sinemayı bırakıyorum

Filmlerine sürekli kaçıncı filmi olduğu ibarelerini koyan ve 10. filmden sonra sinemayı bırakacağı söylenen Tarantino, söylentilere noktayı Altın Küre Ödül Töreni’nde koydu.

ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİNİN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Zamanlar Hollywood’da/Once Upon a Time in Hollywood filmiyle “En İyi Senaryo” dalında Altın Küre kazanan Tarantino, konuşmasında “Ben on yapımdan oluşan bir filmografi yapma fikrini her zaman sevdim” dedi.

Bir Zamanlar Hollywood’da ile 9. filmine imza atan yönetmen, 10. filminden sonra ne yapacağına da açıklık getirdi.

Once Upon a Time in Hollywood Brad Pitt Margot Robbie Leonardo DiCaprio

Tarantino, “Özellikle 10 film, benim son 30 yılımda bu dünyaya her şeyimi verdiğimin göstergesi olacak. Sonra da mikrofonu bırakacağım” dedi.

Bununla beraber sinema, dizi ve tiyatro dünyasında yapabileceği başka şeylerin bulunduğunu da vurgulayan Tarantino, “Yani oyunlar yazabilirim, tiyatro oyunları yönetebilirim. Dizi yapabilirim. Bir sürü değişik şey yapabilirim. Ama sinema bitiyor” sözleriyle yeni hedeflerini anlattı.

Once Upon a Time in Hollywood Quentin Tarantino Leonardo DiCaprio Brad Pitt

İki Oscarlı yönetmen 10. filminin nasıl bir yapım olacağıyla ilgili ise şunları söyledi:

“Aslında Rezervuar Köpekleri/Reservoir Dogs ile 10. filmim arasında göbek bağı olacak. Yani sanatsal hedef olarak başlangıç noktamla sonu bağlamak bu. Bence bu düşünüş tarzı, gerçekten de çok çok iyi bir şey olacak.

Ben bir yazar olma fikrinden çok hoşlanıyorum. Ben ve kalemim, bir parça da kağıt kafi.”

Once Upon a Time in Hollywood Quentin Tarantino Brad Pitt

Bir Zamanlar Hollywood’da, “Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ödüllerinin yanında Brad Pitt’e “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında da Altın Küre ödülü getirdi.

Once Upon a Time in Hollywood Brad Pitt

Yorum Yapılmamış: "Tarantino: 10. filmde sinemayı bırakıyorum"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""