The Walking Dead geri dönüyor

The Walking Dead hayranları dizinin 7. sezonunun ikinci yarısına kavuşmak için gün sayıyor.

Dizinin cephesinden hayranları sevindirecek haber ise gecikmedi. The Walking Dead 7.5 için sinopsis belli oldu ve yeni fotoğraflar yayınlandı.

AMC kanalında yayınlanan dizi, 12 Şubat Pazar günü ekranda olacak.

7. sezonun ilk yarısında Rick (Andrew Lincoln), dizinin kötü adamı Negan (Jeffrey Dean Morgan) tarafından itaate zorlanmış ve Negan’ın kurallarına göre hareket etmek durumunda kalmıştı. Başta Rick ve Alexandrialılar, Kurtarıcılar’ın haftalık ihtiyacı için çalışacaklar, eğer haftalık teslimatta toplananlar yeterli görülmezse Kurtarıcılar aralarından birini öldürecekti. Bunun karşılığı ise korumaydı. Şimdiye dek hep lider durumunda olan ve buna alışmış olan Rick, çaresizlik içinde boyun eğmek zorunda kaldı çünkü itaatsizliğinin başkalarının ölümüne sebep vereceğinin farkındaydı.
The Walking Dead

Sezon arasına girerken ise savaşmaları gerektiğinin bilincine varmışlardı ve bir şekilde tüm ekip bir araya geldi. AMC tarafından açıklanan dizi öyküsüne göre 7. sezonun ikinci yarısında savaş hazırlıkları başlayacak. Dizinin ikinci yarısında öykü şöyle gelişecek:

”Rick’in grubu, Negan’ın ilk kez ve sonsuza kadar yok olması için el ele verecek. Ancak ekip bu savaşın hiç de kolay olmadığının farkına varacak. Her ne kadar Negan’ı yenmek isteseler de gördüklerinin çok daha ötesindeki zorlukların olduğunu anlayacaklar. Silaha ve cephaneye, bununla beraber bu savaşta daha fazla kişiye ihtiyaç duyduklarından zafer için Alexandria’nın ötesine geçmek zorunda olduklarını görecekler.

The Walking Dead
Kurtarıcılar, çok kalabalık ve acımasız olduklarından bu savaşta Rick ve ekibi, başında Gregory olan Hilltop ve “Kral” Ezekiel tarafından yönetilen Kingdom’ın gücüne ihtiyaç duyacak.
Ancak ne yazık ki son derece korkak olan ve itaati seçen Gregory (Xander Berkeley) ile halkına Kurtarıcılar’la olan ilişkisini açıklamamış olan, çıkabilecek ayaklanmada insanlarının ölmesini istemediği için bu yola başvuran ”Kral” Ezekiel’i (Khary Payton) ikna etmek de Rick’i bekleyen en büyük zorluklardan biri olacak. Yani, Rick ve grubu, silah, yiyecek ve yeni savaşçılar bulmak için çok çaba sarf edecek.”
The Walking Dead

7. sezonun ikinci yarısında izleyiciyi başka sürprizler de bekliyor. Hayatta kalmayı başarmış yeni insanlar da seyirciyle tanışacak. Rick, Negan’ı alt etmek için gereken güce kavuşacağına dair büyük bir inanca sahip olduğundan sezonun sonuna kadar bu mücadelesini sürdürecek. Ancak tabii Negan ve ordusunu yenmek de düşündüğü kadar kolay olmayacak.

The Walking Dead

Yorum Yapılmamış: "The Walking Dead geri dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""