Yeni James Bond kim olacak?

Beyazperdenin en ünlü ajanı 007 James Bond’un tahtına Daniel Craig’den sonra oturacak aktör merakla bekleniyor. Daniel Craig’in ”James Bond’u oynamaya çok istekli olmamasından” dolayı gözler şimdi diğer adaylara çevrildi.

Her ne kadar yapımcıların hala James Bond rolüne çok yakışan Craig’i ikna etme konusundaki umutları tükenmese de Craig, şimdiden ”Purity” isimli bir televizyon dizisi için milyon dolarlık bir anlaşma yaptı bile… Bu anlaşmayla beraber de Daniel Craig’in artık Bond rolüne veda etmeye hazır olduğu spekülasyonları yeniden alevlendi.

İşte, isimleri geçen diğer James Bond adayları:

1-Idris Elba:  Daniel Craig’in ”sarışın Bond olmaz” mitini çürütmesinin ardından şimdi de yapımcıların aklında yeni bir çığır açma düşüncesi var. ”İlk siyah Bond” olarak da son dönemde ”Beasts of No Nation”, ”Luther”, ”The Wire” gibi başarılı projelerdeki performansıyla isminden söz ettiren 44 yaşındaki İngiliz aktör Idris Elba düşünülüyor. Bond’un yaratıcısı olan Ian Fleming’in hayranları da rolü onun üstlenmesini istiyor. Fikri sorulduğunda ise Elba, ”Ben sadece siyah James Bond diye anılmak istemem. Sean Connery’ye ‘İskoçyalı James Bond’, Daniel Craig’e ‘mavi gözlü James Bond’ denilmiyordu. Eğer Bond olursam ‘siyah James Bond’ diye çağrılmak istemiyorum” dedi. Kulislerde en şanslı adayın o olduğu söyleniyor. Demek ki o da farkında veya bir teklif geldi ki bu yorumları yapıyor. Bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

4-James Norton: Son olarak Tolstoy uyarlaması  ”Savaş ve Barış-War and Peace” adlı BBC dizisinde Andrei Bolkonsy karakterini canlandıran 31 yaşındaki İngiliz aktör James Norton da 007 James Bond adayları arasında. En şanslı aday sayılmaz ama son dönemdeki ”Happy Valley”, ”Grantchester” gibi kitap uyarlamalarındaki başarısıyla rolü alabilir. Daniel Craig seçildiğinde de isminden  hiç söz edilmediğini ve yapımcıların sürprizi olarak bir anda karşımıza çıktığını hatırlayalım.

 

 

5-Aidan Turner: ”Hobbit” serisinin Kili karakteri, televizyon ekranlarının seksi Kaptan Poldark’ı Aidan Turner da James Bond rolüne yakıştırılan oyunculardan. 33 yaşındaki İrlandalı aktör, Poldark dizisinin ikinci sezonu için de BBC ile anlaştı. Hem Turner, hem de Bond hayranları bu rolde onu görmek istiyor.

 

 

6-Henry Cavill: Evet birçok insana mantıksız gelebilecek bir iddia ama beyazperdenin yakışıklı Superman’i Henry Cavill’in ismi de Bond adayları arasında geçiyor. 33 yaşındaki İngiliz aktör, 25 Mart 2016 tarihinde başrolünü Ben Affleck ile paylaştığı ”Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bir aktörün hem bir süper kahramanı, hem de beyazperdenin en ünlü ajanını canlandırması pek akla yakın görünmese dahi iddiaların kaynağı şu: Daniel Craig, James Bond rolünü almadan önce yapımcılar neredeyse Henry Cavill ile el sıkışıyormuş, ama son anda ”çok genç olduğu” için vazgeçmişler.

 

 

7-Tom Hiddleston: ”Thor” ve ”Yenilmezler-Avengers” serilerinin ünlü aktörü de bu yarışta söz edilen oyunculardan. 34 yaşındaki İngiliz oyuncu, bu iddia sorulduğunda, ”Bond rolüne tam bir İngiliz cazibesi getirebilirim” diyor. Ancak o bu fikirde olsa da kulislerden şansının pek de yüksek olmadığı fısıldanıyor.

 

 

8-Jason Statham: ”Hızlı ve Öfkeli-Fast and Furious” serisinin Deckard Shaw karakteri Jason Statham’ın da ünlü bir aksiyon serisinden bir başkasına geçmesi ihtimali pek akıl karı değil. İsmi Elba, Lewis veya Turner kadar sık zikredilmese de 49 yaşındaki İngiliz oyuncu da bu yarışta var.

 

 

9-Michael Fassbender: ”Steve Jobs”  filminde genç yaşta hayata veda eden Apple’ın kurucusu Jobs’ı canlandıran ve bu rolüyle Oscar’a aday gösterilen Fassbender, diğer James Bond adaylarının aksine İngiltere’de doğup büyümemiş. Yarı İrlandalı, yarı Alman olan 39 yaşındaki Fassbender, buna karşın çok iyi bir İngiliz aksanına sahip. Şu aralar çok iyi projelerde yer aldığı ve takvimi de çok yoğun olduğundan Bond rolünü kabul edeceğine ise pek ihtimal verilmiyor.

 

 

10-Colin Firth: Listedeki en enteresan isim hiç kuşkusuz Colin Firth. ”King’s Speech” filmiyle Oscar ödülünü kazanan 56 yaşındaki aktörün kendisi de Bond rolü için uygun olmadığının zaten farkında. Oscarlı usta oyuncu, ”James Bond gemisi benim için çoktan açıldı. Bond rolü için bir yaş limiti olduğuna inanıyorum” diyor. Doğru söze ne denir.

 

Yorum Yapılmamış: "Yeni James Bond kim olacak?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""