Altın Küre 2019: Hangi diziler ödül kazandı?

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen 76. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Bu seneki ödül törenine Netflix dizileri damga vurdu.

Netflix’in ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan, başrolünü Michael Douglas ve Alan Arkin’ın üstlendiği dizisi The Kominsky Method, gecenin en çok konuşulan dizi filmi oldu.

Törenin sunucusu Sandra Oh da gecede ”En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. Ödül kazananların tam listesi şöyle:

-DRAMA DALINDA EN İYİ TV DİZİSİ 

The Americans

-Diğer adaylar: Bodyguard, Homecoming, Killing Eve, Pose

The Americans Altın Küre

-KOMEDİ VEYA MÜZİKAL DALINDA EN İYİ TV DİZİSİ

The Kominsky Method

-Diğer adaylar: Barry, The Good Place, Kidding, The Marvelous Mrs. Maisel

The Kominsky Method Altın Küre

-EN İYİ LİMİTLİ DİZİ FİLM 

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

-Diğer adaylar: The Alienist, Escape at Dannemora, Sharp Objects, A Very English Scandal

Ricky Martin

-EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAMA)

Sandra Oh (Killing Eve)

-Diğer adaylar: Caitriona Balfe (Outlander), Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale), Julia Roberts (Homecoming), Keri Russell (The Americans)

Sandra Oh Andy Samberg Altın Küre

-EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ VEYA MÜZİKAL)

Michael Douglas (The Kominsky Method )

-Diğer adaylar: Sacha Baron Cohen (Who Is America?), Jim Carrey (Kidding), Donald Glover (Atlanta), Bill Hader (Barry).

Michael Douglas The Kominsky Method Altın Küre

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ VEYA MÜZİKAL)

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)

-Diğer adaylar: Kristen Bell (The Good Place), Candice Bergen (Murphy Brown), Alison Brie (GLOW), Debra Messing (Will & Grace)

-EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAMA)

-Richard Madden (Bodyguard)

-Diğer adaylar: Jason Bateman (Ozark), Stephan James (Homecoming), Billy Porter (Pose), Matthew Rhys (The Americans)

-EN İYİ ERKEK OYUNCU (LİMİTLİ SERİ)

Darren Criss (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)

-Diğer adaylar: Antonio Banderas (Genius: Picasso), Daniel Bruhl (The Alienist), Benedict Cumberbatch (Patrick Melrose), Hugh Grant (A Very English Scandal)

American Crime Story

-EN İYİ KADIN OYUNCU (LİMİTLİ SERİ)

Patricia Arquette (Escape at Dannemora)

-Diğer adaylar: Amy Adams (Sharp Objects), Connie Britton (Dirty John), Laura Dern (The Tale), Regina King (Seven Seconds)

-EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (LİMİTLİ SERİ)

Patricia Clarkson (Sharp Objects)

-Diğer adaylar: Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel) Penelope Cruz (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story), Thandie Newton (Westworld), Yvonne Strahovski (The Handmaid’s Tale).

-EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (LİMİTLİ SERİ)

Ben Whishaw (A Very English Scandal )

-Diğer adaylar: Alan Arkin (The Kominsky Method), Kieran Culkin (Succession), Edgar Ramirez (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story), Henry Winkler (Barry)

Yorum Yapılmamış: "Altın Küre 2019: Hangi diziler ödül kazandı?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""