Beyazperdede Tarantino-DiCaprio bombası

Quentin Tarantino, yeni filminde bir kez daha ünlü aktör Leonardo DiCaprio ile çalışmaya hazırlanıyor. Projelerini seçerken titizliğiyle tanınan DiCaprio, Tarantino’nun filmi için imzayı attı.

Son olarak sekizinci projesi olan Hateful Eight ile seyirci karşısına çıkan Tarantino, yeni filminde dehşet verici cinayetler işleyen Charles Manson ve çetesinin gerçek hayat hikayesini beyazperdeye getirecek.

Tarantino ile 2012 yılında Zincirsiz/Django Unchained filminde beraber çalışan DiCaprio/nun bu filmde üstlendiği Calvin Candie rolüyle Oscar’a aday gösterilmemesi eleştiri konusu olmuştu.

Leonardo DiCaprio

Dev ikilinin beraber çalışacağı yeni filmde DiCaprio, yaşlanmış ve işsiz bir aktörü canlandıracak. Filmde Margot Robbie ise Manson çetesinin tüyler ürpertici cinayetine kurban giden, ünlü yönetmen Roman Polanski’nin eşi Sharon Tate rolünde izleyici karşısına çıkacak.

Bu yapım, DiCaprio’nun 2016 yılında Oscar kazandığı, Alejandro G. Iñárritu imzalı Diriliş/ The Revenant filminden bu yana ilk projesi olacak.

Quentin Tarantino

Film için ayrıca Tom Cruise ile çalışmak için harekete geçen Tarantino’nun radarında bir başka usta isim daha var: Al Pacino… Bu kadroyu toplamasıyla beraber Tarantino, film için dev bir kadroyla çalışmış olacak.

Leonardo-DiCaprio-Tom-Cruise-BaFta

Henüz ismi belirlenmeyen film, 9 Ağustos 2019 tarihinde gösterime girecek. Bu tarihin önemi, Sharon Tate cinayetinin 9 Ağustos 1969’da ketledilişinin üzerinden 50 yıl geçmiş olmasından ileri geliyor.

Filmin hakları için Sony Pictures, verdiği teklifle aralarında Warner Bros. ve Paramount’un da bulunduğu stüdyoları saf dışı bırakmıştı.

penny-dreadful

Bu film ayrıca bugüne kadar Weinstein Company ile çalışan Tarantino’nun bu şirkete bağlı olmadan çektiği ilk yapım olacak. Bilindiği gibi şirketin sahibi Harvey Weinstein, Hollywood’da aralarında çok ünlü isimlerin de bulunduğu kadın oyunculara taciz iddialarıyla gündeme gelmişti.

Weinstein’ın ardından çok sayıda oyuncu, yönetmen ve yapımcı hakkında taciz iddiaları ortaya atılmış, Altın Küre törenlerine bu taciz ve eşitsizlikleri protesto amacıyla tüm oyuncular siyah giyerek gelmişti.

Yorum Yapılmamış: "Beyazperdede Tarantino-DiCaprio bombası"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""