Bohemian Rhapsody’yi kaç kişi izledi?

Queen topluluğunun müzikal yolculuğunu ve Live Aid konseri öncesinde yaşananları, efsane solistleri Freddie Mercury’nin hayat öyküsü eşliğinde veren Bohemian Rhapsody’nin 1 aylık gişe hasılatı belli oldu.

Toplam bütçesi 52 milyon dolar olan film dünya çapında 553 milyon 403 bin 329 dolar gişe hasılatı elde etti. Bu rakamın yüzde 70’i ABD dışındaki ülkelerden geldi.

BOHEMIAN RHAPSODY FİLM ELEŞTİRİSİ İÇİN TIKLAYIN

Filmi Türkiye’de ise 1 ayda 497 bin 529 kişi izlerken, 8 milyon 394 bin 357 lira gişe hasılatı elde edildi.

Bohemian Rhapsody Rami Malek

Bu arada, filmin beklenmedik başarısı yapımcısının da yüzünü güldürdü. 20th Century Fox şirketini satın alan Disney, büyük filosuna katılan yeni üyenin böyle büyük bir hamle yapmasından memnun…

Amiral gemisi Disney’in Fındıkkıran ve Dört Diyar/The Nutcracker and the Four Realms adlı filmini alt eden Bohemian Rhapsody sayesinde Fox, Disney şirketine değerini kanıtladı.

Bohemian Rhapsody Rami Malek Lucy Boynton

Disney şirketinin Avatar, X-Men ve bu türdeki filmlerin gişelerine umudunu bağladığı, ancak Bohemian Rhapsody’nin bu yöndeki görüşü değiştirdiği de gelen haberler arasında…

Bu gişe başarısı sebebiyle Disney’in Bohemian Rhapsody gibi filmlere de şans tanımaya karar verdiği ifade ediliyor.

Bohemian Rhapsody Rami Malek

Yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstlendiği Bohemian Rhapsody, 20th Century Fox şirketi tarafından disiplinsizliği yüzünden kovulan Singer nedeniyle yüzde 70’i tamamlandıktan sonra rejisör değişikliğine uğramıştı.

Filmin kalanını Dexter Fletcher’ın bitirmesine karşın filmin jeneriğinde yönetmen olarak Singer göründü.

Bohemian Rhapsody

Filmde 1991 yılında AIDS’e bağlı gelişen zatürre nedeniyle 45 yaşında hayata veda eden efsane Queen solisti Freddie Mercury’yi Rami Malek canlandırdı.

Diğer Queen üyeleri gitarist Brian May’e Gwylim Lee, baterist Roger Taylor’a Ben Hardy, bassist John Deacon’a ise Joe Mazello hayat verdi.

Bohemian Rhapsody Rami Malek

Yorum Yapılmamış: "Bohemian Rhapsody'yi kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""