Deadpool’u Türkiye’de kaç kişi izledi?

”Deadpool” adlı filmi tüm dünyada gişe rekoru kırarken, film,  Türkiye’de de çok önemli bir gişe hasılatına imza attı. Başrolünü Ryan Reynold’ın üstlendiği ”Deadpool”, 1 haftada rekor kırdı.

Yönetmenliğini Tim Miller’ın üstlendiği ”Deadpool”, tüm dünyada yaş sınırlamasıyla gösterime girdi. ABD ve Kanada’da 13, Türkiye ve Avrupa’da 15 yaş sınırıyla gösterilen film, Türkiye’de 1 haftada 547 bin 575 izleyiciyi sinema salonlarına çekti. Film, bu süre içerisinde 7 milyon 30 bin 61 lira gişe hasılatı elde etti.

Filmin dünya hasılatı 349 milyon 631 bin 435 dolara ulaşırken, bu rekorun önceden kestirilememiş olması da sinema sektörünü günlerdir meşgul ediyor.

Yaş sınırlamalı süper kahraman filmi Deadpool, bir anti-kahramanın öyküsünü konu alıyor. ”X Men Origins: Wolverine’ adlı filmdeki Deadpool karakterinden farklı bir yapıya sahip olan bu filmde, Ryan Reynolds’ın yanı sıra,  Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, Brianna Hildebrand ve T.J. Miller da rol alıyor.

Film, kanser olduğunu öğrenen eski bir özel kuvvetler görevlisinin tedavi olmak için katıldığı bilimsel deney sonucunda süper güçlere sahip olmasını konu alıyor.

Film, aşırı şiddet, küfür ve cinsellik içeren sahneleri olduğu gerekçesiyle yaş sınırıyla gösteriliyor.

2 Yorumlar: "Deadpool'u Türkiye'de kaç kişi izledi?"

 • comment-avatar
  Anıl Morris 3 Temmuz 2016 (21:04)

  Süper Bir Filim 2017 Deva mı Gelecek mi ? admin

  • comment-avatar
   sinekaf 6 Temmuz 2016 (16:09)

   Evet. Deadpool filminin devamı gelecek. Yine aynı kadroyla çekilecek filmin 2017 yılında gösterime girmesi planlanıyor

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.