Deliler: Fatih’in Fermanı’nı kaç kişi izledi?

Başrolünü Erkan Petekkaya’nın üstlendiği Deliler: Fatih’in Fermanı filminin 2 haftalık izleyici sayısı belli oldu.

Box Office Türkiye verilerine göre, filmi 2 haftada 424 bin 301 kişi izlerken, 5 milyon 350 bin 952 lira gişe hasılatı elde edildi.

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği filmde, Petekkaya’nın rol arkadaşları Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu, Berat Efe Parlar, Gökçe Özyol, Nur Fettahoğlu, Rüzgar Aksoy, Cem Uçan, İsmail Filiz ve Hakan Yufkacıgil.

Deliler

Filmde olaylar şöyle gelişiyor:

15. yüzyılın ortalarında Fatih Sultan Mehmet’in Eflak Voyvodalığına bizzat tayin ettiği Vlad Tepeş, görevinin ilk yıllarında Osmanlı’ya sadık kalsa da, sonraları bölge halklarına karşı korkunç zalimlikler yapmaya başlar. Fatih, gönderdiği elçinin öldürülmesi üzerine bu zulme son vermek amacıyla ”Deliler Birliği” adlı gözü pek savaşçılardan oluşan birliği oraya yollar.

Gökkurt, Aşkar, Mübariz, Çebi, Suskun, Kongar ve Adsız’dan oluşan 7 kişilik birlik, tarihte ”Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen Vlad Tepeş ve ordusunun karşısına dikilir.

Deliler

1 Yorum: "Deliler: Fatih'in Fermanı'nı kaç kişi izledi?"

  • comment-avatar
    Murat YILDIRIM 11 Aralık 2018 (10:41)

    Avrupalıların rüyalarımda dahi göremeyeceği ancak yaşanmış gibi insanlara empoze ettikleri filmleri ecdadımız bizzat yaşayarak göstermiştir bu gibi filmleri Türk milleti olarak azami derecede önemli gösterip destek verip bir çoğunun yapılmasına sebep olmalıyız diye düşünüyorum insanlar artık Osmanlı’nın tarihini öğrenerek dünyaya adaletin ne olduğunu göstermelidir

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""