Doctor Strange’i kaç kişi izledi?

Başrolünü ünlü aktör Benedict Cumberbatch’in üstlendiği Doctor Strange filminin 5 hafta 3 günlük gişe rakamları belli oldu.

Doctor Strange’i vizyonda bulunduğu süre içinde 822 bin 441 biletli seyirci izlerken, toplam 11 milyon 164 bin 545 lira gişe hasılatı elde edildi.

Film, dünya sinemalarında ise 645 milyon 762 bin 446 dolar gişe hasılatının sahibi olurken, bunun 423 milyon 400 bin dolarlık kısmını (toplam hasılatın yüzde 65.6’sı) ABD ve Kanada dışındaki diğer ülkelerdeki gelir oluşturdu.

 

Benedict Cumberbatch Dr. Strange

 

Marvel’ın süper kahramanı Dr. Strange, ”Sherlock” dizisiyle izleyiciyi fetheden İngiliz aktör Benedict Cumberbatch tarafından beyazperdede canlanıyor.

Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen, Scott Adkins, Benedict Wong ve Amy Landecker’in diğer rollerde izleyici karşısına çıktığı filmin yönetmeni Scott Derrickson, Filmin konusu kısaca şöyle:

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange (Benedict Cumberbatch), geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

Yorum Yapılmamış: "Doctor Strange'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""