Doğu Ekspresi’nde Cinayet yolda

İstanbul’dan kalkan Doğu Ekspresi’nde vahşice işlenen bir cinayeti konu alan Agatha Christie klasiğinin yeni uyarlaması gün sayıyor.

Birbirinden ünlü yıldızların rol aldığı Doğu Ekpresi’nde Cinayet/Murder on the Orient Express filminden ikinci Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

 

Murder on the Orient Express Johnny Depp

42 yıl önce ünlü oyuncuların rol aldığı başarılı bir versiyonu çekilen Doğu Ekpresi’nde cinayet, yine yıldızlar geçidiyle izleyici karşısına çıkacak. Kenneth Branagh’ın uyarlayacağı filmde, Johnny Depp, Doğu Ekspresi’nde öldürülen Amerikalı yolcu Ratchett’ı canlandırıyor.

Yönetmenliğini Branagh’ın üstlendiği filmin senaryosunu Michael Green kaleme aldı.

Murder on the Orient Express

Filmde Kenneth Branagh ise Agatha Christie’nin meşhur dedektifi Hercule Poirot, Michelle Pfeiffer, yolculardan Mrs. Hubbard, Daisy Ridley ise Mary Debenham rollerinde seyirciyle buluşacak.

Judi Dench Rus Prenses Dragomiroff, Lucy Boynton, Kontes Andrenyi, Leslie Odom Jr. Doktor Arbuthnot, Tom Bateman ise Bouc’u canlandırıyor.

Murder on the Orient Express

Doğu Ekspresi’nde Cinayet filminin 1974 yılındaki versiyonunu Sidney Lumet yönetmiş ve film 6 dalda Oscar ödülüne aday gösterilmişti.

Bir kısmı İstanbul’da çekilen filmde, Albert Finney, Lauren Bacall, Ingrid Bergman, Jacqueline Bisset, Sean Connery ve Anthony Perkins rol almıştı.

Murder on the Orient Express

Agatha Christie’nin ünlü romanı, Doğu Ekspresi’nde işlenen esrarengiz cinayet sonucunda yolculardan Ratchett’ın hayatını kaybetmesini ve trende seyahat eden ünlü dedektif Hercule Poirot’nun cinayeti çözmek için devreye girmesini konu alıyor.

Doğu Ekspresi’nde Cinayet, Agatha Christie tarafından İstanbul’daki Pera Palas Oteli’nde kaleme alındı. İşte filmden ikinci altyazılı fragman:

Yorum Yapılmamış: "Doğu Ekspresi'nde Cinayet yolda"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""