Dünya gişelerinde Bohemian Rhapsody fırtınası

Queen topluluğunun müzikal yolculuğunu ve Live Aid konseri öncesinde yaşananları, efsane solistleri Freddie Mercury’nin hayat öyküsü eşliğinde veren Bohemian Rhapsody, topluluğun büyük hayran kitlesi sayesinde hasılat rekoru kırdı.

Toplam bütçesi 52 milyon dolar olan film, ilk 3 gününde sadece ABD’de 51 milyon 61 bin 119 dolar hasılat elde etti. Filmin dünya hasılatı şimdiden 145 milyon 108 bin 665 doları aştı. Bu rakamın beklenen hasılatın çok üzerinde olduğu yorumları yapılırken, film ilk hafta sonunu gişenin zirvesinde tamamladı.

BOHEMIAN RHAPSODY FİLM ELEŞTİRİSİ İÇİN TIKLAYIN

Tüm dünyadan önce ve ilk olarak Queen topluluğunun ana vatanı İngiltere’de gösterime giren Bohemian Rhapsody, İngiliz film eleştirmenlerinin bazı olumsuz eleştirilerine karşın izleyiciden müthiş ilgi görüyor. Şu ana kadar İngiltere’de 26.5 milyon dolar gişe yapan filmin kimi sinemalarda kapalı gişe oynuyor ve bilet bulunamıyor.

Bohemian Rhapsody Rami Malek

Gişe rakamının filmin Japonya başta gelmek üzere Asya pazarında gösterime girmesiyle çok daha fazla artacağı yorumları yapılıyor.

Bu arada, filmin beklenmedik başarısı yapımcısının da yüzünü güldürdü. 20th Century Fox şirketini satın alan Disney, büyük filosuna katılan yeni üyenin böyle büyük bir hamle yapmasından memnun…

Bohemian Rhapsody Rami Malek Lucy Boynton

İlk haftasında amiral gemisi Disney’in Fındıkkıran ve Dört Diyar/The Nutcracker and the Four Realms adlı filmini alt eden Bohemian Rhapsody sayesinde Fox, Disney şirketine değerini kanıtladı.

Disney şirketinin Avatar, X-Men ve bu türdeki filmlerin gişelerine umudunu bağladığı, ancak Bohemian Rhapsody’nin bu yöndeki görüşü değiştirdiği de gelen haberler arasında… Bu gişe başarısı sebebiyle Disney’in Bohemian Rhapsody gibi filmlere de şans tanımaya karar verdiği ifade ediliyor.

Bohemian Rhapsody

Yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstlendiği Bohemian Rhapsody, 20th Century Fox şirketi tarafından disiplinsizliği yüzünden kovulan Singer nedeniyle yüzde 70’i tamamlandıktan sonra rejisör değişikliğine uğramıştı. Filmin kalanını Dexter Fletcher’ın bitirmesine karşın filmin jeneriğinde yönetmen olarak Singer göründü.

Filmde 1991 yılında AIDS’e bağlı gelişen zatürre nedeniyle 45 yaşında hayata veda eden efsane Queen solisti Freddie Mercury’yi Rami Malek canlandırdı.

Bohemian Rhapsody

Diğer Queen üyeleri gitarist Brian May’e Gwylim Lee, baterist Roger Taylor’a Ben Hardy, bassist John Deacon’a ise Joe Mazello hayat verdi.

Filmi Türkiye’de ise gösterildiği 130 lokasyonda 66 bin 224 kişi izledi.

Bohemian Rhapsody Rami Malek

Yorum Yapılmamış: "Dünya gişelerinde Bohemian Rhapsody fırtınası"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""