Freddie Mercury rolü için inanılmaz değişim

Mr. Robot dizisiyle tanınan Rami Malek, Rock efsanesi Freddie Mercury’nin hayat hikayesini anlatan filmde izleyicinin gözlerine inanamayacağı bir değişim yaşadı.

Bohemian Rhapsody ismini taşıyan ve Mercury’nin yaşamı ile Queen efsanesini konu alan film için kamera karşısına geçen Malek, rolünün hakkını verecek gibi görünüyor. İzleyiciyle 25 Aralık 2018 tarihinde buluşacak olan filmin yönetmenliğini Bryan Singer üstlenecek.

Rami Malek Queen filmi

Entertainment Weekly’nin özel haberine göre, bu film için yoğun bir çalışma sergileyene Malek, yaşadığı değişime kendisi de şaşırmış durumda. ”Aynaya baktığınızda karşınızda bambaşka bir insanı görmek… Bu gerçekten ona dönüştüğümü gösteren bir andı” dedi.

Hikayesi 1970 yılında, Mercury’nin yolunun Brian May ve Roger Taylor ile kesiştiği anda başlayan Bohemian Rhapsody isimli film, Mercury’nin hastalığı ve ölümünden 6 yıl önce, grubun 1985’te Live Aid konserindeki efsanevi performansıyla son buluyor.

Freddie Mercury

Bu konserde Mercury’nin hafızalardan silinmeyen görüntüsünü ve performansını beyazperdeye yansıtacak olan Rami Malek, ”Özgüvende aşama atlamak istiyorsanız Freddie Mercury’yi canlandırmaya ihtiyacınız var” sözleriyle omuzlarına yüklenen ağır yükü vurguladı.

Freddie Mercury

-Peki şarkıları kim söylüyor?-

Filmde Rami Malek’in fiziksel görüntüsünün yanında Mercury ve Queen hayranlarının en çok merak ettiği şey ise efsanevi şarkıcının kendine has ses tonunun beyazperdeye nasıl yansıyacağı…

Bohemian Rhapsody filminde bunun için bir ara yol bulunmuş. Mercury’nin eşsiz ses tonunu izleyiciye en iyi biçimde verebilmek için zaman zaman Malek’in, kimi zaman da Freddie Mercury’nin orijinal sesi kullanılıyor.

Rami Malek

Malek, bu durumu da, “Biz elimizden geldiğince Freddie’nin sesini, mümkün olabildiğince de benim sesimi kullandık” sözleriyle açıkladı.

X-Men serisinin de yönetmeni olan Bryan Singer, son olarak 2016 yapımı X-Men: Apocalypse filmi için kamera arkasına geçmişti. Singer, Bohemian Rhapsody filminin geleneksel bir biyografik film olmayacağını dile getirerek, bu filmin ”müziği onurlandıracak” bir yapım olmasını hedeflediklerini söyledi.

Rami Malek

Singer, aynı zamanda filmin hüzün barındırmadığına da dikkati çekerek, ”Bu bir karanlık Freddie öyküsü değil. Onu onurlandıracak bir hikaye. Bu bir işbirliği, bu bir kutlama” dedi.

Malek’in filmden ilk Freddie Mercury görüntüsü ise Mercury’nin 71. yaşgünü olan dün (5 Eylül) basına servis edildi. İşte, Rami Malek’in şaşırtan değişimi:

Freddie Mercury Rami Malek

Yorum Yapılmamış: "Freddie Mercury rolü için inanılmaz değişim"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""