Game of Thrones 8. sezon tarihi belli oldu

Game of Thrones dizisinin merakla beklenen 8. sezon yayın tarihi nihayet belli oldu.

Entertainment Weekly’nin haberine göre, aylardır yapılan spekülasyonlara yayıncı kanal HBO tarafından son nokta konuldu.

HBO’nun açıklamasına göre dizinin finali de olan 8. sezon, 2019 yılından önce ekrana gelmeyecek. Dizinin senaristleri Dan Weiss ile David Benioff, daha önceki açıklamalarında dizinin 2018 yazını mutlaka geçirdikten sonra izleyiciyle buluşacağını açıklamıştı.

Daenerys Targaryen Game of Thrones

Bu kadar uzun arayı dizinin final sezonunu seyirciyi en iyi biçimde tatmin edecek biçimde ekrana getirmek için yaptıklarını belirten iki senaristin ardından HBO Programlama Şefi Casey Bloys da bu haberi doğrulamış, ayrıca dizinin Sansa Stark’ı Sophie Turner da bir röportajında benzer şeyleri dile getirmişti.

Sansa Stark Game of Thrones

Bu arada diziye bu kadar ara verilmesinin kreatif nedenler dışında da bazı sebepleri var. HBO tarihindeki en yüksek reytingi alan bol ödüllü diziyi bünyesinde bir süre daha tutmayı hedefleyen HBO, 2016 yılının ortalarında ekrana geldiği için 2017 yılı Emmy yarışından da uzak kalan dizisini bir sonraki Emmy ödüllerine güçlü biçimde hazırlamayı planlıyor.

Bu şekilde Game of Thrones’u, Emmy yarışında diğer iddialı yapımı olan Westworld’ün önünden çekmeyi planlayan kanal, bu sebeple de 2 yıl ara kararı aldı.

Game of Thrones Jon Snow Daenerys Targaryen

Dizinin bölümlerinin normalden biraz daha uzun olabileceği, ancak bu sürenin eskisinden çok fazla olmasının da beklenmemesi gerektiği de ifade edildi.

Game of Thrones dizisinin dayandığı George R.R. Martin romanlarının diziye kadar yetişmemesi sebebiyle geçen sezon sadece senaristler tarafından yazılmıştı. Martin’in ”The Winds of Winter/Kış Rüzgarları” adlı kitabının da 2018 yılında bitecek olması, final sezonunun romana dayanabileceği umudunu da doğurdu.

Dizinin final sezonu olan 8. sezon, 6 bölüm olarak ekrana gelecek.

Jon Snow Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones 8. sezon tarihi belli oldu"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""