Game of Thrones bu mekanlarda çekilecek

Jon Snow
Game of Thrones dizisinin 7. sezon çekimlerine başlandı. Dizinin yeni sezonu ''Winter is here/Kış geldi'' sloganına dayanacağı için çekimler daha çok kış aylarında yapılacağından 7. sezon geç başlayacak.
Game of Thrones Theon Sansa
Dizi hayranları, her yıl Nisan/Mayıs aylarında yeni sezonunu izledikleri Game of Thrones ile 2017 yılında yazın buluşacak.
Game of Thrones çekim
Dizinin yeni sezonu 10 yerine 8 bölüm olacak. Dizinin çekimleri ise ilk olarak Kuzey İrlanda'da başladı. Çekim mekanları, İrlanda dışında İzlanda ve İspanya olacak.
Jim Broadbent
Dizinin kadrosundaki ilk yeni isim ise Harry Potter serisinden tanıdığımız tecrübeli aktör Jim Broadbent. İşte Game of Thrones dizisine ev sahipliği yapacak mekanlar
Game of Thrones mekanlar
Itzurun Sahili/Zumaia/İspanya: İspanya'nın Bask bölgesinde yer alan küçük kasabanın Santiago ve Itzurun adlı iki sahili bulunuyor.
Game of Thrones mekanlar
Dünyada boylu boyunca uzanan en uzun kayalığa sahip olmasıyla tanınan bölgede insanlar balıkçılıkla geçiniyor.
Game of Thrones mekanlar
Dizi, eşsiz Itzurun sahilini bu sezon mekan olarak kullanacak.
Game of Thrones mekanlar
Gaztelugatxe Adası/Bermeo/İspanya: Yine Bask bölgesinde bulunan bu ada, insan eliyle yapılan bir köprüyle karaya bağlanıyor.
Game of Thrones mekanlar
Adanın ortasında 10. yüzyılda Yahya peygambere ithaf edilen bir manastır yer alıyor. İlkbahar ve yaz aylarında turist akınına uğrayan ada, bu sene Game of Thrones dizisi için rezerve edildi.
Game of Thrones mekanlar
Turistlerin uğrak noktası olan adanın çekimlerin ardından daha da büyük ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılıyor.
Game of Thrones mekanlar
Los Barruecos Doğal Parkı/Caceres/İspanya: Granit taşlardan oluşan tabii yapısı sebebiyle doğal park konumundaki bölge, farklı kuş türlerinin göç etmesi nedeniyle kuş gözlemcilerinin büyük ilgisini çekiyor.
Game of Thrones mekanlar
Las Burruecos doğal parkı, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen balık türlerinin de bulunduğu bir bölge.
Game of Thrones mekanlar
Doğal parktaki taş yapısı da fantastik dizi için biçilmiş kaftan...
Game of Thrones mekanlar
Castillo de Almodovar del Rio/Cordoba/İspanya: Müslümanlar tarafından 8. yüzyılda inşa edilen bu şato, dünyanın her tarafından milyonlarca turistin uğrak noktalarından.
Game of Thrones mekanlar
Şato, 14. yüzyılda 11. Alfonso eliyle, ardından 1901 ve 1936 yıllarında restore edilerek bugünkü görünümüne kavuşturuldu.
Game of Thrones mekanlar
Bu şatonun Game of Thrones dizisinde nasıl kullanılacağı şimdiden dizi hayranları ve bölge halkı tarafından merakla beklenirken konuyla ilgili ser verilip sır verilmiyor.
Game of Thrones mekanlar
Italica Harabeleri/Seville/İspanya: Şehir merkezinden 9 kilometre uzakta olan harabeler devrin üç imparatorunun doğum yeri olarak biliniyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan antik kentin görülmesi gereken en önemli yeri amfi tiyatrosu...
Game of Thrones mekanlar
Milattan önce 206 yılında kurulduğu düşünülen antik kent iki ayrı bölümden oluşuyor. Yeni kent olarak adlandırılan bölümü imparator Hadrian inşa etmiş.
Game of Thrones mekanlar
Eski şehir ise halka açık olmayıp Santiponce köyünün altında kalıyor. Mekanlara bakıldığında Game of Thrones için ideal olduğunu görebiliyoruz.
Jon Snow savaş
Çekimler bütün kış devam edecek. Bu mekanların özellikle Kasım ve Aralık aylarında yoğun olarak kullanılması bekleniyor. Çekimler süresince hayranların ve gazetecilerin fotoğraf almaması için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones bu mekanlarda çekilecek"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""